PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=259555}

Światło

Yeelen
6,5 168
ocen
6,5 10 1 168
Światło
powrót do forum filmu Światło

Jestem pewien, że Yeelen spodoba się fanom Świętej Góry. Dużo symboliki, historia wyciągnięta ze środka czarnolądowych opowieści, animistyczna albo i szamańska magia, która w tym filmie jest tak oczywista, że gdyby nie mój zdrowy rozsądek, to bez problemu uwierzyłbym że to wszystko prawdziwe i afrykańscy szamani naprawdę paraliżują ludzi i zsyłają pszczoły na wrogów. No bo przecież tak było w filmie, film nie może kłamać.
Konfrontacja ojca i syna jest ultraepicka i zamieszanie w to zwierząt jest jeszcze lepsze, a potem światło, wypiętrzenie - symbolika jest przepotężna.
Aktorzy też świetni, Nianankoro o gepardzim wyglądzie, zły ojciec przyzywający psy które chodzą tyłem, zabawny król wioski któremu bohater bałamuci żonę, neonowi wojownicy - to jest takie dobre, naprawdę, uwielbiam wszystko w tym filmie

ocenił(a) film na 7
zombiecamel

nie zgodziłbym się że ten film jest podobny do Świętej Góry. Koniec końców tutaj mamy klarowną i wyrazistą historie fantasy a u Jodorovskiego od początku do samego końca w sumie nie wiadomo o co chodzi, film meksykanina to surrealizm "totalny".

ocenił(a) film na 9
dansol20

Chilijczyka

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones