PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31493}
6,5 5 586
ocen
6,5 10 1 5586
6,4 7
ocen krytyków
Świat Dzikiego Zachodu
powrót do forum filmu Świat Dzikiego Zachodu

Pastisz, zabawa konwencją i przestroga przed nadmiernym zaufaniem do maszyn. Czyż o tym samym nie był jeden z Dekalogów Kieślowskiego ;) ?. Film stanowi chyba jedyne w swoim rodzaju połączenie Terminatora (czyżby jakaś inspiracja dla stworzenia filmu Camerona), Płonących Siodeł (tu też było dużo zabawy nieco już wyświechtaną konwencją westernową) i Blade Runnera (a co bunt "maszyn", które poczuły się najwyraźniej wykorzystywane;)). Jasne, czasami brakuje logiki, za dużo tu uproszczeń, chciało by się więcej dialogów. Pomysł znakomity, wykonanie mogło być lepsze. Trochę zmarnowany potencjał. Ale i tak ogląda się przednio :).

ocenił(a) film na 9
nonsense13

Mi się ten brak dialogów bardzo podoba -buduje napięcie. Poza tym nie trafia do mnie koncepcja zbuntowanego robota który jak człowiek koniecznie musi coś mówić, bo zyskał świadomość. Bardziej prawdopodobny wydaje mi się prymitywny error z tego filmu.

ocenił(a) film na 7
nonsense13

Zobaczymy czy w serialu HBO "Westworld" będzie dużo więcej wyjaśnione na
temat usterki czy uzyskania świadomości maszyn.

nonsense13

Mała ilość dialogów nie przeszkadza, z resztą się zgadzam. Film, który ma potencjał, nie do końca wykorzystany. Mimo wszystko dobrze się go ogląda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones