PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96585}

Świat milczenia

Le Monde du silence
5,8 261
ocen
5,8 10 1 261
Świat milczenia
powrót do forum filmu Świat milczenia

Mianowicie niesamowity jest sposób w jaki badacze przyrody pracowali w latach 50tych. Np. Zabijali rekiny bo ich nie lubią, albo żeby zbadać faunę rafy, po prostu odpalili tam dynamit, żeby móc spokojnie oglądnąć i skatalogować ryby :D
Mnie ten film powalił, nie wiem jak was

goskos1

..."badacze przyrody" mordują młode kaszalota (po bezsensownym pościgu stada maluch zostaje zmielony przez śrubę , dostaje harpunem , a następnie litościwy marynarz dobija go strzałem w głowe ) , odrazy zjawiają się rekiny i jak to lektor trafnie opisuje "zaczynają orgie"...i znowu lektor "marynarze nienawidzą rekinów dlatego by POMŚCIĆ MALCA..." łapią za harpuny , haki i siekiery by rozpętać na pokładzie taki HARD CORE przy którym orgia żarłaczy to pikuś . Mnie ten film nie powalił , mnie ten film rozje...(no oczywiście jak na film oznaczony zielonym kółeczkiem :D )

goskos1

Oskar za drugoplanową rolę dla jamnika !!!

Bislaw

Post ma 4 lata, ale i tak jest aktualny :), film chyba też, skoro wciąż wzbudza emocje :P, choć może nie do końca zamierzone przez twórców :/
Na pewno warto obejrzeć, choćby z powodu walorów dokumentalnych (podwodne zdjęcia wciąż jakieś robią wrażenie, choć obejrzałem już tyle lepszych - współczesnych), oraz, by uzmysłowić sobie jak zmieniła się mentalność ludzi i podejście do przyrody.
P.S. Rzeczywiście jamniki to bardzo fotogeniczne psiaki ;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones