PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32185}

Świat przyszłości

Futureworld
5,8 939
ocen
5,8 10 1 939
Świat przyszłości
powrót do forum filmu Świat przyszłości

Gra w szachy...

ocenił(a) film na 6

W filmie pojawia się pewna scena gdy główny bohater gra w szachy( takie elektroniczne), i przypomniało mi się, że kiedyś grałem w takową grę gdzie pionki z szachownicy walczyły ze sobą przy każdym ruchu:P I tak się zastanawiam czy twórcy tej gry nie wzorowali się przypadkiem na filmie bo film jest dużo starszy niż sama gra...

ocenił(a) film na 6
WujekChu1ek

Heh znalazłem gra nazywała się Battle Chess.

ocenił(a) film na 6
WujekChu1ek

a tak btw to po rozgrywce jest mowa o tym, ze pionki to hologramy.

a teraz pytanko - samurajowie, którzy zmaterializowali się podczas "niezależnego zwiedzania okolicy" to też były raczej holo - czy stanowiły jakieś realne zagrożenie dla głównych bohaterów?

ocenił(a) film na 6
sajtafari

Raczej nie były to hologramy, nie pamiętam dokładne, ale w kolejnej części zbuntowały się kowboje i raczej ich kule w koltach nie były hologramami, więc samurajowie też nie byli...

ocenił(a) film na 8
WujekChu1ek

Sorki za wcinkę po latach, ale Battle Chess to były w zasadzie zwykłe szachy, jedynie figury/bierki były rzedstawione w stylu średniowiecznych rycerzy + królowa i król oraz wieże, które rzy ruchu, bądź biciu zmieniały się w "golema". Co do walki, to jak wspomniałem było jak w zwykłych szachach - czyli nie mógł jej wygrać "bity". Same animacje i wygląd figur w tamtych czasach robiły ogromne wrażenie, np królowa kręciła tyłeczkiem, a ten wieżostwór ruszał się niczym żelbetonowy kloc. Najlepsze były oczywiście animacje bić i tu twórcy gry wykazali się kreatywnością, a przede wszystkim czarnym humorem. Np bicie piona wieżą wyglądało chyba tak: rycerzyk-pion na widok tego kamiennego monstrum zaczyna się trząść, odrzuca nawet broń, wieżostwór się śmieje, po czym zadaje mu "młotka" zmniejszając tym jego i tak niski wzrost ;)
Osobiście podobało mi się bicie królem królowej: babka zaczyna łasić się do króla, obściskują się, w pewnym momencie ona chce zadać zdradziecki cios sztyletem w plecy władcy, jednak on to dostrzega, odpycha ją i ze śmiechem rozwala ją z pistoletu. Nie pamiętam już sytuacji odwrotnej, tj mat od królowej, ale ogólnie większość akcji była zabawna. Dziwi mnie, że nikt nie pomyślał o remake, zwłaszcza że takich Chessmasterów trochę natłukli, a co do gry przypominającej szachy i gdzie były to pojedynki, a nie tylko bicia to był Archon z 1983r, Battle Chess powstał w 1988r [1 wersja].
Nie wiem po kiego grzyba to pisałem, ale może ktoś tu kiedyś zajrzy i się zainteresuje tą kiepską grą ;] Grajcie w szachy ludzie, pozdro.

Pyrogenus

Mialem tez na Amige (a wlasciwie mam gdzies pudelkowy oryginal do dzis) gre Battle Chess II. Tez animowane szachy, ale inne - bo chinskie.

ocenił(a) film na 6
WujekChu1ek

Może i autorka "Harrego Pottera" się na nim wzorowała bo tam figury też z sobą walczą i to w 3D :-)

WujekChu1ek

A może na "szachach" z Mrocznego Widma? He?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones