PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112134}
7,3 1 510
ocen
7,3 10 1 1510
Świerszcze w trawie
powrót do forum filmu Świerszcze w trawie

Baardzo dobry film

ocenił(a) film na 9

Dawno temu widziałem ten film na TVP2 w kocham kino, nawet nagrałem go na kasete VHS. To
było w 2001 roku. KAseta zginęła a ja zapomniałem jak się nazywał ten piękny film. Szukałem aż
znalazłem na filmweb :) PAmiętałem tylko że Sam Rockwell grał w tym filmie.
Muszę go ponownie obejrzeć bo z tego co pamiętam był piękny , wzruszający, z morałem.
Osobiście go baardzo polecam. Mi został w pamięci przez 11lat także pewnie innym
kinomaniakom też pozostanie - to chyba najlepsza rekomendacja jeżeli film na tak długo
pozostaje gdzieś w głowie.

Newans

Ani nie piękny ani nie zbyt wzruszający, ani nie miał morału. Za to był pełny niedomówień i urwanych wątków. Nie jest to jednak film beznadziejny bo był blisko tej tematyki o jakiej film bym chciał obejrzeć - miłość pomiędzy kilkunastoletnią (11 -13) dziewczynką i dorosłym mężczyzną Ma prostu nie wykorzystany potencjał, co opisywałem w swoich komentarzach we wcześniejszych dyskusjach.

ocenił(a) film na 10
skoczek_narciarski

Znasz jakieś dobre filmy o takiej tematyce?

clevergirl76

Dobrych niestety nie znam, Ale zbliżony do dobrego jest film - "Na przekór wszystkim" jakieś tam elementy występują w Leonie Zawodowcu może jeszcze. I to tyle

ocenił(a) film na 10
skoczek_narciarski

Dziekuje, choć jeden tytuł. Trudno znaleść takie filmy.

ocenił(a) film na 8
clevergirl76

Dwa bardzo podobne filmy: "Labirynt Fauna", "Kraina traw".

astat_2

Labirynt Fauna to straszny gniot, zdecydowanie odradzam, a do Krainy Traw się przymierzam zęby obejrzeć wiec się nie wypowiadam ,ale czytając sam opis to nie bardzo mi "podchodzi" ten film.

ocenił(a) film na 8
skoczek_narciarski

No jak możesz pisać, że gniot, skoro oceniło go ponad 125 tysięciy osób, a średnia ocena to 7.4? No jak możesz tak pisać? Więcej obiektywizmu, panie, no!

astat_2

Sorry dla mnie jest własny mój własny odbiór a nie to jak film ocenili inni, zresztą większość docenia Labirynt Fauna za efekty specjalnie i te rzeczywiście są całkiem dobre i ciekawe. Za to też były nagrody (za efekty specjalnie,dekoracje) Ale to jedyny plus tego filmu. Cała reszta leży.

ocenił(a) film na 8
skoczek_narciarski

Nie wiem co za niewykorzystany potencjał miał niby mieć ten film, jak dla mnie był akurat bardzo dobry. To nawet lepiej, że wiele wątków nie zostało do końca opowiedzianych, pozostawia to pole do interpretacji i wyobraźni.

ocenił(a) film na 10
astat_2

Wielowątkowość jest zaletą Świerszczy w trawie, takie filmy są wedlug mnie ciekawsze.

clevergirl76

Wielowątkowość jest zaleta filmu jeśli ten film trawa 2,5 godziny a nie 90 minut... Po prostu film jest za krótki i tyle.

astat_2

Poczytaj moje komentarze w innych tematach, pod tym filmem nie ma zbyt wielu opisów wiec chyba dasz rade...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones