PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=470402}
6,2 22 390
ocen
6,2 10 1 22390
5,3 6
ocen krytyków
Świnki
powrót do forum filmu Świnki

Byłam bardzo ciekawa czy Gliński nakręci film mocniejszy od "Galerianek" lub swojego własnego dzieła, jakim było "Cześć Tereska". Film miał być mocny, kontrowersyjny, niestety na mnie nie zrobił takiego wrażenia. O wiele lepsze były wcześniej wymienione przeze mnie filmy. Dlaczego tak się stało?
Przede wszystkim, zanim zacznę się wypowiadać w tym temacie, to chciałabym zaznaczyć, że nic nie wiem o tym czy sytuacja pokazana w filmie jest realna i czy naprawdę tak się dzieje, dlatego dla mnie te realia są zupełnie absurdalne. Nie rozumiem jak takie młode dzieci mogą być wpuszczane na dyskoteki, pić alkohol, jak można wykorzystywać je do przemytu czy różnych stosunków z mężczyznami. Dla mnie ten świat ukazany w filmie jest chory i nie chcę wierzyć, że tak jest, a jeśli tak jest, to ogromnie współczuję tym dzieciom. Film miał ukazać stopniową przemianę z dobrego, wierzącego, pracowitego chłopaka, w osobę pozbawioną skrupułów i wartości. Jakoś ciężko mi uwierzyć w to, ze chłopak tak ułożony może się tak zmienić. Wszystko dla kasy, i po części także przez dziewczynę. Nie uwierzyłam także w to, że dzieci przedstawione w filmie mają po 16-17 lat, przecież te dzieciaki wyglądały na 12-14, moim zdaniem zbyt dziecinnie i młodo, a może o to chodziło? Żeby jeszcze bardziej "dobić" widza? Gra aktorska średnia, niezbyt przekonywująca. Nie zachwycił mnie nawet główny bohater. Nie podobała mi się także muzyka, jakoś nie pasowała do całości. Scenariusz chyba nie do końca przemyślany. Początek fajnie ukazuje Tomka jako grzecznego, ambitnego chłopaka, potem jest coraz gorzej, a nawet wiele można przewidzieć, dzięki czemu film mnie nie zaskakuje. Film ogólnie przekoloryzowany i trochę absurdalny. Dlatego dałam mu 4/10.

użytkownik usunięty
kasia86_filmweb

Kasiu, sama przyznajesz, iż nie wiesz czy wydarzenia zaprezentowane w filmie oparte są na faktach czy też nie.. A nie był to film science-fiction, zatem możemy przypuszczać, iż NIESTETY scenariusz inspirował się życiem. Film daje do myślenia, natomiast przemiana głównego bohatera nie jest niewiarygodna. Jeśli życie, doświadcza kogoś w tak okrutny sposób- człowiek się zmienia. Dorosły. A co dopiero dziecko. Taki gwałt na psychice nie może przejść bez echa w kształtowaniu kręgosłupa moralnego młodego człowieka. Sam mógł nie do końca zdawać sobie sprawę, kim się stał. Zgodzę się, iż aktorzy wyglądali góra na 14 lat i oglądając film byłam przekonana, że mamy do czynienia z dramatem wśród dzieci-nie wśród młodzieży. Oceniałam: 6/10.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 4

Ja do końca nie wierzę, że dziecko może się tak zmienić...Chociaż wiadomo, brak wartości, wskazówek, pokazania dobrej drogi, a przede wszystkim chęć spodobania się znajomym, co w tym wieku jest normalne, może odprowadzić do przemiany. Dodatkowo dziecko jeszcze nie ma ukształtowanego charakteru, szuka siebie, swojego miejsca w życiu, w otoczeniu.
Nadal mam nadzieję, że takie rzeczy nie dzieją się naprawdę. Dobrze jednak, że ktoś nagłaśnia problem, tak jak Katarzyna Rosłaniec w "Galeriankach" czy Komasa w "Sali Samobójców". Jestem za takim śmiałym głosem nowego pokolenia, za poruszaniem tematów trudnych, ciężkich, kontrowersyjnych, przytłaczających, a nawet patologicznych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones