PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110032}

Świntuch

Porky's
6,5 3 347
ocen
6,5 10 1 3347
4,7 3
oceny krytyków
Świntuch
powrót do forum filmu Świntuch

Znacie może podobne komedie z lat 80tych?? Każdy właściciel Video, z braku laku smakował tego typu filmy na vhsach, przez co do dziś nie jednemu z nas wydają się kultowe. Nie inaczej jest z Porky's , komedia mojego dzieciństwa:).

Ogólnie więc poszukuję tytułów komedii z lat 80tych, o lekkim zabarwieniu erotycznym, ale nie koniecznie, najlepiej jesli dzieją się w okresię 50-70 lat. Jeśli nie znacie nic pasującego do tych opisów to przynajmniej napiszcie tytuly Waszych ulubionych komedii tamtego okresu.


P.S. poszukuję tytułu komedii z lat 80tych, może 70tych, za wiele z niej jednak nie pamietam, więc napisze co mi w głowie świta, na początku była scena na kampusie prawdopodobnie, gdzie (rektor?) jakiś starszy człowiek wystawiał tylek przez okno i został postrzelony przez innego człowieka z łuku, następnie film dzieje się chyba na obozie letnim, lub sportowym, gdzie grupy studentów rywalizują ze sobą w spływach kajakowych, prawdopodobnie epizodyczną rolę grał tam John Candy, ale nie jestem pewien, bo w jego filmografii nic nie znalazłem, więc mogę mylić filmy. W zasadzie pamietam tyle, plus scenę z zapadającym się namiotem w wyniku zamieszek studentów. Wszystko to pamietam jak przez mgłe, ze względu na upływ czasu, wiec do konca nie jestem przekonany czy wszystko to działo sie w jednym filmie, czy może w kilku. Za wszelkie próby pomocy dziękuje z góry:)

ocenił(a) film na 8
maxreal

Nie kojarze ale ze starych VHS komedii - Wakacje w kurorcie, Szkoła Stewardes, Szalona Eskadra ( chyba z Bridgesem ) i kuwa - raczej nie komedia - Zakazany Owoc, którego to za diabła nie moge teraz odnalezc - najwyrazniej to było jakies "lewe" tłumaczenie. I oczywiscie Lody na Patyku.

ocenił(a) film na 10
shamar

stestuj ziomek "ładne dziewczyny ustawiają sie w szeregu" często leci na tcm, genialna komedia, porównywalnie dobra co porky

shamar

Z góry przepraszam że po takim czasie, ale z ery VHS kojarzę ten Zakazany owoc - była tam scena, że babka z obfitym biustem kładzie go na kierownicy i postronni kierowcy wjeżdżają w coś i powodują wypadek. Ze względu na mój młody wiek wtedy więcej nie pamiętam :-)

ocenił(a) film na 8
xallax

;) Znalazłem jakieś 4 lata temu

maxreal

Pamiętam taki film jak "Pontonowy wyścig" ale jak to w czasach VHS bywało tytuł zapewne nieoficjalny. Był tam człek "przy kości" ale raczej nie John Candy. Był motyw z "wysadzaniem rzeki w powietrze" ;)))))
Pozdrawiam

bonzo

Ja ten film pamiętam z tytułu "Z biegiem rzeki". A w roli głównej zagrał Steve Guttenberg.

szkodnik1979

W rol głównej zagrał Tim Matheson

maxreal

Chodzi Wam pewnie o film "Up the creek", ja go widziałem na VHS'ie pod tytułem "Turbo ponton". Rolę grubasa gra w nim Stephen Furst.
Poszukuję jakieś lepszej wersji z dubbingiem ale nie znalazłem.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
maxreal

"Zwariowany pułk lotniczy", " Akademia Wojskowa", "Wyścig cannonball 2", sporo tego było za czasów VHSu .

maxreal

Pechowiec: autorowi tego tematu chyba bardziej chodziło o komedie erotyczny (z rozpędu chciałem napisać romantyczne:))

Nieco wcześniej niż Porky's, bo w 1978, w Izraelu powstał film "Lody na patyku" (i z tego co się orientuje powstało z 8 części tego filmu, chyba nawet w całości po polsku na jutubie widziałem)... a odnośnie filmu Porky's, niestety ale w dużej części kiepskie tłumaczenie powoduje że komedia tak nie śmieszy jak powinna. Na szczęście mam angielskie wydanie na dvd i zaraz sobie odświeżę ten film. Zgadzam się z niektórymi wypowiedziami w których porównuje się ten film do American Pie, niestety współczesne komedie nie mają tego klimatu.

PanStanislaw

Pnie Stanisławie, całe szczęście nie oglądam filmów z lektorem/dubbingiem, preferuję napisy, lub bez, fakt dzisiejsze komedie klimatu nie mają. Do dziś, scenę u dyrektora, jak pani od WF chce ukarać gościa z pieprzykiem na Wacku uważam za jedną z najlepszych komediowych scen. Może to niezbyt wysublimowana scena, ale jest naprawdę genialna. Pozdrawiam.

PanStanislaw

PanStanislaw widze ze posiada rozeznanie w temacie :)Poszukuje starej komedii erotycznej produkcji niemieckiej Nrd jak kto woli he he.Mialem ja na VHS pod tytulem "Jodlowanie" ale za cholere nigdzie nie moge znalezc zadnego sladu w internecie pomyslalem ze na filmwebie ktos pomoze. Fabula mniej wiecej byla taka ze w corce dyrektora pensjonatu w gorach kochal sie parobek tegoz dyrektora migdala sie oni w pierwszej scenie ble ble ble pozniej ten parobek przypadkowo odkrywa zloza ropy na dzialce 20 lat temu to ogladalem wiec nie pamietam dokladnie

indiancannabis

indiancannabis: Czy chodzi Ci może o film "Przypadki Bawarskie - Zdejmij swoją spódniczkę "? Znalazłem ją na youtube z polskim lektorem, podaję linka:
https://www.youtube.com/watch?v=8Ttoclj6_RU

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
PanStanislaw

Niezupelnie o ten film mi chodzilo ale dziekuje za odpowiedz :) Sam pogrzebalem troche w necie i znalazlem tyle ze bez lektora. Polecam naprawde dobra komedia o lekkim zabarwieniu erotycznym :D pozdrawiam
a tu link https://www.youtube.com/watch?v=9A5hI-CguHY

indiancannabis

Zna ktos tytul tego filmu? Tez go szukam i nie moge znalezc

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones