PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=102154}

Świt żywych trupów

Dawn of the Dead
6,3 42 198
ocen
6,3 10 1 42198
6,9 14
ocen krytyków
Świt żywych trupów
powrót do forum filmu Świt żywych trupów

[spoiler] bledow niezwykle razacych, poczawszy od zupelnie nielogicznych zachowan grupy glownych bohaterow (beztroskie lazenie bez broni, osobno, zero zabezpieczenia budynku), po ich brak logicznego myslenia (wykombinowanie, ze ludzie staja sie zombiakami zajelo im chyba pol filmu, mimo oczywistych faktow).

Najgorszy moment filmu to natomiast ten z psem, doprawdy nie rozumiem czemu zombiaki go nie pożarły, skoro żywią sie mięsem?? I jak juz ten pies wlazl do srodka, to nagle umarli "znaleźli" wejście, żenua...

Mógłbym jeszcze długo wymieniać, ale zwyczajnie mi się nie chce, scenariusz chyba został napisany po pijaku... Niemniej na plus należy zaliczyć przyzwoite efekty specjalne i chyba tylko to :/

Nie wiem jak wyglada starsza wersja, gdyz jej nie ogladalem, ale tej naprawde nie polecam...

Debesciak

naprawdę rzadko, bardzo rzadko używam tego argumentu, ale człowieku, czy ty masz 12 lat? wybacz jeżeli jesteś starszy, ale czepiasz się takich rzeczy, że się za łeb chwytam! po kolei zatem:

"wykombinowanie, ze ludzie staja sie zombiakami zajelo im chyba pol filmu, mimo oczywistych faktow"

to że ludzie stają się zombie wszyscy bohaterowie wiedzieli od samego początku, nie wiedzieli JAK to się dzieje, że ludzie stają się zombie. rozumiem, że ty wiedział byś od razu. a co jeżeli okazało by się, że zombie z twojego osobistego outbrake nie zarażają innych ugryzieniem? co jeżeli np do zakażenia dochodziło by tylko przez kontakt z wirusem, który działał przez pierwszy dzień, zakaził kilka tysięcy ludzi po czym przestał być aktywny? a ty radośnie odstrzelił byś głowę np swojej mamie, "bo ją dziabnął".

"Najgorszy moment filmu to natomiast ten z psem, doprawdy nie rozumiem czemu zombiaki go nie pożarły, skoro żywią sie mięsem?"

wykazujesz się tutaj całkowitą ignorancją. u twórcy krwiożerczych zombie, czyli pana romero, umarlaki żywiły się wyłącznie ludzkim mięsem (próbie nauczenia ich jedzenia koniny poświęcona jest cała jedna część cyklu). to jest remake filmu romero, dlatego zombiaki nie jedzą zwierzątek. dlaczego jedzą wyłącznie ludzi pozostaje mroczną zagadką, ma to jednak sens. wykazujesz się tu naprawdę całkowitą nieznajomością tematu, na który się wypowiadasz.

"I jak juz ten pies wlazl do srodka, to nagle umarli "znaleźli" wejście"

widocznie wskazał im drogę, może dostrzegli andiego w śrdku. nie widzę tu niczego co mogło by zniszczyć opinię o filmie.

"żenua..."

tego zwrotu używa bardzo specyficzny typ człowieka, hehe.

"Nie wiem jak wyglada starsza wersja, gdyz jej nie ogladalem"

wygląda gorzej, dużo gorzej, fakt że jej nie oglądałeś a wypowiadasz się niczym znawca gatunku świadczy o tobie źle, bardzo źle.

djedrys

Olej go bo z takimi niema co dyskutować. Widocznie pies to nie mięso tylko warzywo.

ocenił(a) film na 3
djedrys

Znawca gatunku? Nie wiem czy jestem znawca gatunku,za to w tym filmie widze mase bledow dykredytujacych ten film w moich oczach i to wlasnie napisalem. Jak widac zreszta nie jestem w tym osamotniony:)
Jeżeli nie widzisz w tym filmie zadnych niescislosci to bardzo mnie to dziwi, bo jest ich multum i nie zamierzam rozkladac filmu na czynniki pierwsze tylko po to zeby ci to udowodnic. Twoj "argument", ze w jakikms filmie, kiedys tam karmili zombie konina nie jest zadnym argumentem. Czy jak w filmie Almodovara jeden bohater jest gejem, to znaczy, ze w kazdym jego filmie bedzie jakis gej? Zastanow sie to nie ma sensu.

Debesciak

po pierwsze "dyskredytujących", po drugie, używaj polskich znaków, to nie gg. po trzecie, kompletnie nie rozumiesz tematu na który się wypowiadasz. i nie docierają do ciebie najprostsze argumenty. po trzecie, ten pan komentował właśnie ciebie, ale nawet to do ciebie nie dotarło.

ocenił(a) film na 3
djedrys

Bede uzywal polskich znakow wtedy gdy mnie najdzie na to ochota, a nie wtedy gdy ty tak mowisz "panie mądrzejszy od kupy jeża".
Impaler1 pisal o tobie, ale najwidoczniej nie masz wystarczajaco wysokiego IQ zeby to zjarzyc, niniejszym zgodnie z jego sugestia: olewam cie (sikiem koszacym), bo bezczelnych ludzi nie lubie

Debesciak

Debesciak mlotku jak nie rozumiesz z kontekstu zdania zobacz na czyj post on odpowiedzial. Napewno nie na twój. Chłopaku pogrążyłeś się

Debesciak

przeciez to nie film dokumentalny, czy oparty na faktach.

ocenił(a) film na 6
Debesciak

Zgadzam się -.- ale chyba najbardziej rozbawiło mnie ratowanie psa przez Anę.

ocenił(a) film na 7
Xedrios

Chyba przez Nicole. Co do tematu, każdy ma swój gust i nie ma co najeżdżać kogoś, bo nam się podoba, a jemu nie. To z psem akurat było fajne. W ogóle zakończenie w miarę, niezbyt słodkie, no ale jak w każdym tego typu filmie główni bohaterowie jak żyli tak żyją.

ocenił(a) film na 4
Debesciak

Popieram przedmówcę.

ocenił(a) film na 8
Mortiis_M

Film według mnie stoi na bardzo wysokim poziomie.Niektórzy próbują udawać krytyków filmowych a to jest po prostu żałosne,w każdym filmie możemy znaleźć jakieś nie ścisłości

ocenił(a) film na 3
norania0

Witam :) całkowita porażka, właściciel salonu z bronią zamiast rozwalić wszystko co tam łaziło wokół galerii handlowej bawił się karabinem wyborowym... film zdaje się przeznaczony dla nastoletnich par ;)

ocenił(a) film na 8
elektrokofewarka

EEE....chyba by mu amunicji zabrakło, poza tym one się tam cały czas złaziły....
Jak na film o zombiakach jest rewelacyjny, jeden z najlepszych ostatniej dekady chyba, dobre kreacje zombiaków i ich usprawnienie dzięki czemu są naprawdę niebezpieczne... tak więc jeśli ktoś lubi filmy o zdechlakach (a ja lubię) gorąco polecam fani tego typu filmów powinni czuć się usatysfakcjonowani... 8/10

ocenił(a) film na 3
Bartosz33_pl

centrum handlowe + salon z bronią, wszystko w skali usa? to prawie jak Siły Zbrojne RP ;)

ocenił(a) film na 10
Debesciak

Jaki rozum taki komentarz. Trzeba było oglądać ten film, a nie wysyłać smsy. Wyraźnie jest w filmie powiedziane (motyw z piekłem) wiesz czemu nie atakują psa...Budynek został zabezpieczony, ale nie zostało to pokazane. Umarli utrzymywali się w skupiskach ludzi także wyczuli andiego nie psa. Mógłbyś jeszcze dużo wymieniać jak nieuważnie oglądałeś ten film. Ocena pasuje, ale za twoją osobę i twój komentarz. Film to ty lepiej zostaw w spokoju, bo wątpliwe jest, że zrozumiałeś w ogóle co oglądałeś. Może na trzeźwo spróbuj oglądać ?

ocenił(a) film na 3
Movie_Crash_Man

Wystawie jescze jedna ocene: 2. To ocena za twoja kulture osobista, a w zasadzie jej brak

ocenił(a) film na 10
Debesciak

ciesze sie, że sprawiłem ci przyjemnosc

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones