PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=102154}

Świt żywych trupów

Dawn of the Dead
6,3 42 210
ocen
6,3 10 1 42210
6,9 14
ocen krytyków
Świt żywych trupów
powrót do forum filmu Świt żywych trupów

Ten film jest zupełnie bezpłciowy. Trudno zakwalifikować go do jakiegokolwiek gatunku. Oglądajac ma się wrażenie bezsensowności fabuły i całego konceptu.
Po pierwszych minutach sądziłem że nareszcie trafiłem na dobry horror (mroczna postać w dzwiach, brrrr.) Jednak czar szybko prysł jak jedna z wielu głów w tym filmie. Prawdziwych efektów jak na lekarstwo a reszta mniej lub bardziej zmasakrowanych zombii bardziej śmieszy niż przeraża.

To tyle, kto chce niech ogląda. Dla mnie film zdecydowanie poniżej przeciętnej.

Lokot

nie widzialem tej wersji, ale wiem, ze nakrecono ja na podstawie dawn of dead z 1978r. g. romero, a tamten film mial genialna fabule i ciekawy pomysl, wiec nie wiem czy jest sie do czego przyczepic, a co do zombie, to juz rzecz gustu i nie wiem czy mozna przez to nazwac ten film dnem, zastanow sie dobrze i napisz cos nowego... pozdrowienia

ocenił(a) film na 3
kielak

Przede wszystkim radzę najpierw oglądnąć a potem komentować (nie odwrotnie).

Co do filmu pierwowzór oglądałem dość dawno temu i istotnie z tego co pamiętam to filmik trzymał klimat. Sequell przegrywa w przedbiegach. Osobiście od horroru oczekuję czegoś konkretnego, czegoś co może poruszyć, przywołać koszmarne sny itd.. W tym filmie po prostu nie ma ikry. Przypuszczam, że autorzy zbyt zapatrzyli się we wcześniejsze produkcje bazując na znanej marce i nie raczyli wysilić się na coś nowego, no może poza przeniesieniem akcji w bardziej współczesne realia (3/4 filmu toczy się w supermarkecie ;).

Według mnie kicha. Zobacz i oceń sam!

Lokot

zgadzam sie ze wszystkim co napisales! liczylem na cos super a jest poprostu tragedia! tak spieprzyc taki tytul!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones