PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=746815}

Żółtodzioby

The Yellow Birds
6,1 1 992
oceny
6,1 10 1 1992
Żółtodzioby
powrót do forum filmu Żółtodzioby

Film na pewno kiepski nie jest,w miarę nieżle się to ogląda,ale spodziewałem się czegoś mocniejszego.Mało tu ukazanego wojskowego życia zarówno podczas szkolenia,jak i podczas samej misji,ja wiem,że to nie "Rambo",ale spodziewałem się większych emocji,historia ta nie trzyma tempa,jakoś nie czuć tego dramatu.Kiepska jest też końcówka i samo rozwiązanie tej tajemnicy.Zachowanie sierżanta irracjonalne,przecież to zawodowy zołnierz,a nie harcerzyk,a tak się zachował,facet spanikował na widok okaleczonych zwłok swego podwładnego i wrzucił je do rzeki oraz pozbył się świadka - czego on się obawiał bo nie kumam,że jak pokaże te zwłoki żołnierzom to im morale padnie czy co? - przecież o0n był czysty nie mógł odpowiadać za to, że jego podwładnemu siadła psycha i się oddalił.Samo śledztwo również kiepsko ukazane,jak oni do nich doszli,jak nie było żadnych świadków,a ciało sobie popłyneło w siną dal?Na plus na pewno kilka wybijających się scen(jak ta z pierwszą śmiercią),nieżle ukazany syndrom stresu pola walki,oraz Toni i Jennifer jako mamuśki.Zobaczyć można,ale szału niema.

ocenił(a) film na 5
kleju30

Moim zdaniem sierżant odpowiada za swoich ludzi i zgubił jednego na patrolu. Obawiał się konsekwencji po procesie sądowym.

ocenił(a) film na 5
staszpio

Ale on na początku chciał zanieść ciało do bazy, dopiero jak szeregowy mu powiedział coś w stylu 'sierżancie jak on wygląda' to postanowił zrobić coś innego. Całkowicie irracjonalne działanie, mogli pokazać, że sierżant coś nawalił(albo był nawalony :D nie no, z tym to byłaby przesada) i dlatego próbował zatuszować. Potem mógłby jeszcze wywierać na szeregowym presję by nikomu o tym nie mówił, już nawet na wolności.

ocenił(a) film na 4
kleju30

... jeb..e zwierzęta - słowa wypowiedziane przez us-owego żołnierza określające mieszkańców napadniętego kraju. Należałoby by przed wypowiadającym te słowa postawić, w tym momencie, lustro i to byłyby właściwe skierowane słowa. Oglądam nieraz te US-owe wypociny o tragediach i traumach ich wspaniałych wojowników. Może jestem bezwzględny, nawet brutalny ale cieszy mnie każda informacja o śmierci każdego najeźdźcy (bandyty) niezależnie z jakiego kraju pochodzi. 4/10 !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones