PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32453}
7,7 47 872
oceny
7,7 10 1 47872
7,0 21
ocen krytyków
Żółty szalik
powrót do forum filmu Żółty szalik

Co symbolizował żółty szalik ?

Czy jest jeszcze ktoś na forum, kto sądzi jak ja, że szalik ten to symbol przywiązania do nałogu.
Gubił go zawsze, gdy ulegał. Dostawał nowy i Ilekroć go gubił, wracał do picia.

Ktoś na forum stwierdził, że film kończy się dobrze, bo bohater spędza święta z matką. Moim zdaniem zakończenie sugeruje powrót do pętli, zostawienie szalika u matki i jej wymowne słowa: "Skoro go zostawił a ja go znalazłam, to tak jakby nie zgubił."...

Gajos - pełna maestria

użytkownik usunięty
Dexterb

Chcę być małym odkrywcą jak Ty !
Gajos grał alkoholika w tym filmie. Ktoś jeszcze na to wpadł, czy tylko ja jestem tak genialna ?

Polecam persen...

użytkownik usunięty
Dexterb

sam idź spać

ocenił(a) film na 9
Dexterb

Pewnie, że zakończenie sugeruje powrót do nałogu. Alkoholicy często znajdują sobie jakieś zabobonne symbole, bożki czy talizmany, które mają pomóc im rzucić picie. Prawda jest taka, że bez konkretnej terapii i dalszej jej kontynuacji w grupach samopomocowych niemal niemożliwe jest zerwanie z nałogiem. Moim zdaniem, zakończenie pokazuje naiwność głównego bohatera, który ślepo wierzy w to, że szalik pomoże mu przestać pić. Zgubi go jak poprzednie.

ocenił(a) film na 10
Dexterb

Gdyby żółty szalik, miałby symbolizować przywiązanie do nałogu, to matka nie dramatyzowałaby, że zapomniał czy też zgubił szalik. Moim zdaniem miał odwrotne znaczenie. Owszem tak jak piszesz, szalik gubił gdy wpadał w ciąg picia, jednak puki go jeszcze miał by bezpieczny. Więc skoro go nie zgubił, to znaczyło dla matki, że nie wróci do nałogu.

ocenił(a) film na 9
sylbow

a ja uważam że trzeba nam trochę optymizmu i i zmian dla dobra naszych najbliższych, oraz społeczeństwa. Oglądając ten filmn do końća miałam nadzieje że Gajos naprawdę uwalnia się spod władzy alkoholu.
To nie jest łatwe, zdaje sobiwe sprawę, lecz pisząc o tym, temacie mam nadzieje że będzie choć jedna osoba skłonna do pomocy!!!
zapytacie jakiej pomocy... a odp;. jest bardzo prosta... pomóc ludziom i zwierzęton przezyć tą zimę!!!!!!!!!!!!!!

Dexterb

Szalik symbolizował trzeźwość. To także nadzieja i motywacja. W momentach, gdy je gubił, wpadał w ciąg alkoholowy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones