The Iron Lady

plakat - Żelazna Dama (2011)

opisy filmu

(3)
 • Królów było wielu, Żelazna Dama tylko jedna.

  Miała piskliwy głos, własny pogląd na każdy temat i niezwykły tupet. Zanim stała się jedną z najbardziej wpływowych postaci współczesnego świata, jej kapelusz i nieodłączne perły budziły pobłażliwy uśmiech. Na naszych oczach z pyskatej Maggy rodzi się Żelazna Dama, której czarna torebka do dziś jest symbolem rządów silnej ręki.

  Meryl Streep w roli Margaret Thatcher – prawdziwej damy w świecie zdominowanym przez mężczyzn.

 • Margaret Thatcher (Meryl Streep) to kobieta, która postanawia przebić się przez barierę płci i klasy. Pragnie zwrócić na siebie uwagę w zdominowanym przez mężczyzn świecie. Bohaterka jednak aby dojść do władzy musi zapłacić za to wielką cenę...

 • Wspomnienie utraconej władzy przez zmagającą się z demencją i nie mogącą pogodzić się z utratą męża byłą premier Wielkiej Brytanii, Margaret Thatcher (Meryl Streep).
  Intymny portret jedynej dotychczas kobiety, która kiedykolwiek wybrana została na przewodniczącą partii rządzącej Zjednoczonego Królestwa.
  Film Phyllidy Lloyd przedstawia drogę, jaką musiała pokonać pochodząca z niższej warstwy klasy średniej córka sklepikarza, wchodząca do świata polityki zdominowanego przez mężczyzn.
  Doskonała kreacja wybitnej Meryl Streep pokazuje, jaką cenę musiała zapłacić Margaret Thatcher za swoje polityczne decyzje.