PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37394}

Żelazny krzyż

Cross of Iron
7,3 4 796
ocen
7,3 10 1 4796
7,0 3
oceny krytyków
Żelazny krzyż
powrót do forum filmu Żelazny krzyż

Zabierając się za ten film spodziewałem się czegoś na rzecz Tarantino. Sporo się na słuchałem, że filmy Krwawego Sama były czymś na czym potem wzorował się właśnie mistrzu i coś w tym jest; aczkolwiek te filmy mają nieco większe głębie i potrafię przytłoczyć. Tak jak po filmach Tarantino wychodziło się z bananem na ustach, że obejrzało się fajny odmóżdzający film (one były wartościowe; ale były zrobione tak by każdy je zrozumiał wg mnie i epatowały przemocą); tu na swój sposób też to właśnie jest, ale ten film (to mój pierwszy od tego reżysera) strasznie mnie przytłoczył. Pierwsza h filmu...no spoko; pewnie dostanę jakieś kino wojenne; będą walczyć na froncie i tyle. Coś w tym jest...ale im w dalej w las robi się coraz gęściej.
Żałuję tylko jednej rzeczy w tym filmie; nie potrafiłem polubić bohaterów z drugiego a ni trzeciego planu (może jak ponownie do tego wróćę...to będę miał podobne odczucia co w przypadku Bękartów Wojny; aczkolwiek ten film po 10 razie mi się przejadał dlatego szukałem jakieś alternatywy dla Tarantino).
W tym filmie czułem coś jedynie do dwóch bohaterów. Do tego głowneg, którego śledzilismy przez większosć filmów i do tego austriackiego szlachcica. Wydaje mi się, że dałoby się z nich wykrzesać coś więcej.
Chciałbym powiedzieć, że film jest surowy ale to nieprawda; zdarzają się w nim sytuacje podobne jak u Quentina.
Dobra jeden film z głowy od Krwawego Sama; teraz pora na następny. Może znowu trafie na jakąś perełkę :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones