PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=109485}

Żołnierze kosmosu II

Starship Troopers 2: Hero of the Federation
4,4 6 326
ocen
4,4 10 1 6326
Żołnierze kosmosu II
powrót do forum filmu Żołnierze kosmosu II

...obejrzyj go i przekonaj się, że jest całkiem niezły.

ocenił(a) film na 7
McLlovin

dobre, nie tak dobre jak 1 ale dobre
powiem tak, ten kto to kręcił miał łeb na karku
nie trafiła do mnie cała siła napędowa fabuły, czyli te robaki wchodzące w ciała
może dla tego, że widziałem już ten motyw setki razy, po prostu nic oryginalnego
chociaż w sumie naturalnego, robale zawsze takie coś robią nie ważne w jakim uniwersum
fajna scena z pompkami
i genialna scena jak ta babka naszprycowała się stymulantami bojowymi i zaczęła zabijać, za tą jedną scenę nota w górę
generalnie 7/10 gdzie pierwsza część to 8.5/10

ocenił(a) film na 7
riordian

Też nie rozumiem tak niskiej oceny tego filmu, i to zarówno tutaj jak i na imdb. Uważam, że jak na film stworzony za 95% mniej pieniędzy to wypadł naprawdę dobrze. Trochę zmienili gatunek, bo to bardziej pod horror podpadało, a część pierwsza to akcja/komedia/satyra polityczno-ustrojowa. Mnóstwo akcji, efekty specjalnie nieco mniej spektakularne, ale trzymają poziom. Sceny batalistyczne całkiem sprawne. Bohaterowie mniej ciekawi i aktorzy nieco słabsi, ale ogólnie nie ma się do czego przyczepić. Główny motyw muzyczny też mi przypadł do gustu. Historia oklepana i zwroty akcji łatwe do przewidzenia, także to kto przeżyje było oczywiste i kto ma być tym bohaterem federacji. Ja jednak nie żałuję czasu poświęconego na obejrzenie tej produkcji.

użytkownik usunięty
McLlovin

podpisuję się oburącz, film mimo iż nieco przewidywalny to jednak trzyma w napięciu do końca, mocne słowa krytyki pod względem ludzkiego gatunku i motyw wieży na szachownicy, polecam!

ocenił(a) film na 7
McLlovin

Mam identyczne odczucia, wprawdzie trudno nie odnieść wrażenia że nakręcono go na kolanie tylko po to, aby wycisnąć trochę pieniędzy na renomie pierwszej części i pełnoprawnym sequelem bym go nie nazwał, ale w swojej "kategorii wagowej" jest świetny. Jeśli tylko ktoś toleruje takie klimaty, to nie będzie zawiedziony.

ocenił(a) film na 6
McLlovin

To i ja sie dorzucę (im więcej głosów tym bardziej wiarygodnie)

Jeśli lubujesz się we współczesnych blockbusterach to faktycznie możesz odpuścić, ale jak
masz dystanst do kina klasy B (z wszystkimi jego zaletami i wadami) to ŻK 2, naprawdę
nie jest złe.
Ja miałem obawy bo wolę stare fantastyki 2000 - , ale dałem radę. Durny bo durny, tani bo tani,
schematyczny bo schematyczny ale 6/10 można dać (Lauter i Burgi naprawdę jakoś to ciągną)

McLlovin

Popieram, to horror s-f i trzyma sie dobrze. Zmiana klimatu przy niskim budzecie wyszla na dobre.

McLlovin

W pewnym momencie dość mocno można było odczuć inspirację Obcym. Czy było to złe jak oceny wskazują? Nie! Powiem więcej, po pierwszej części warto zabrać się za drugą, chociażby aby zobaczyć, że da się zrobić klimatyczne kino za dosłownie nawet nie 1/10 budżetu poprzedniczki. Trąci delikatnie tandetą, ale cholera, jakoś mnie kupiło

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones