PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1094}

Życie Carlita

Carlito's Way
8,0 98 292
oceny
8,0 10 1 98292
8,3 21
ocen krytyków
Życie Carlita
powrót do forum filmu Życie Carlita

Obniżyłem ocenę.

ocenił(a) film na 7

Obejrzałem go drugi raz. Po 4 latach obniżyłem ocenę z 8 do 7. Może to kwestia jego wieku, ale dzisiaj wydawał mi się bardzo sztampowy i mocno uproszczony. Poza tym irytowały mnie sceny akcji, jak ta ze "sztuczką" bilardową z początku czy pościg z końcówki.
Mimo wszystko dalej uważam że film warto obejrzeć. Dobra gra aktorska, ciekawa fabuła i niezły klimat.
Natomiast nie rozumiem trochę zachwytów nad nim i na pierwszy rzut oka 100% pozytywnych komentarzy na jego temat, bez zwyczajowych narzekań :)

Ciekawi mnie jednak za co wy lubicie ten film i czemu dla tak wielu tutaj jest on kultowy? Co takiego ma w sobie? Tak możliwie najkonkretniej.

PS. I z góry proszę wszystkich mędrców-napinaczy, którzy nie rozumieją że każdy ma swój gust o powstrzymanie klawiatury ;)

ocenił(a) film na 9
kozgi

Obejrzałem właśnie pierwszy raz. Nie wiedziałem że jest to film kultowy choć filmy o mafii lubię. Co mnie w nim ujęło:
- Al Pacino
- Al Pacino
- długie ujęcia
- Nowy Jork
- Sean Penn I jego postać
- Al Pacino
Jedyne co mi się nie podobało to postać i aktorka grająca Gail

ocenił(a) film na 7
kozgi

Dla mnie największy plus tego filmu to Sean Penn. Al Pacino - no cóż obejrzałam wiele filmów z tym aktorem stwierdzam, że w wszędzie gra bardzo dobrze, ale podobnie. To moja opinia. Dla porównania Seana widziałam już jako geja, niedorozwiniętego umysłowo mężczyznę, gangstera, ekscentryka-Cheyenne, młodego gniewnego itp itd i jest dla mnie aktorem który potrafi zagrać wszystko i jest za każdym razem przekonujący.

Finałowa scena na dworcu, jakoś mnie też irytowała. Może przyczynił się do tego aktor, który grał syna zamordowanego mafiosa?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones