PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=208}

Życie jest piękne

La vita è bella
8,4 284 873
oceny
8,4 10 1 284873
8,0 34
oceny krytyków
Życie jest piękne
powrót do forum filmu Życie jest piękne

raczej słaby

ocenił(a) film na 4

Trzy razy się zabierałem do obejrzenia i przerywałem po kilku, kilkunastu minutach, ale skoro film ma tak dobre oceny i zdobył nagrody, zmusiłem się do obejrzenia w całości. Niestety potwierdziły się pierwsze wrażenia. Film jest słaby i nudny. Parę zabawnych i parę wzruszających scen to za mało, jak na dwie godziny. To taka bajka dla dorosłych: dawno dawno temu, był sobie tatuś i jego synek.... I tak jak nie ma w rzeczywistości wróżek, czy czarodziejów, tak nie było takich obozów koncentracyjnych. Wiadomo, że nie chodziło o przedstawienie obozowej rzeczywistości, ale tylko o pewną historię, jak to w bajce. Kto się poddał konwencji, to pewnie mógł się może i tym filmem zachwycić. Mnie nie przekonała. Stopień oderwania od rzeczywistości powodował narastające znużenie, podobnie jak kolejne zupełnie nieprawdopodobne zachowania głównych bohaterów. Ale być może, to po prostu nie moja bajka.....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones