PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=208}

Życie jest piękne

La vita è bella
8,4 284 873
oceny
8,4 10 1 284873
8,0 34
oceny krytyków
Życie jest piękne
powrót do forum filmu Życie jest piękne

włoskie filmy

ocenił(a) film na 9

Szukam dobrych włoskich filmów! :)
Ktoś może polecić coś ciekawego? ;)

ocenił(a) film na 8
Asik1989

Ja gorąco polecam "Malene"! Cudowny! :)

ocenił(a) film na 9
Asik1989

Cinema Paradiso uwazam za pozycje godna polecenia

ocenił(a) film na 10
Asik1989

Zgadzam się z przedmówcą, "Cinema Paradiso" jest jednym właśnie z tych filmów - godnych polecenia!
Cóż, od siebie mogę dodać jeszcze kilka włoskich filmów, które koniecznie musisz zobaczyć:
1) "1900: Człowiek Legenda" - jednak przed jego obejrzeniem nie czytaj recenzji czy szczegółowych opisów, bo zdradzają duuuużo fabuły :) - jedynie zapoznaj się z tym o co ogólnie w nim chodzi ;)
2) Jeśli przypadną Ci do gustu filmy "Cinema Paradiso" oraz "1900: Człowiek Legenda" to zachęcam do obejrzenia innych filmów Giuseppe Tornatore - m.in właśnie "Malena" z Monicą Bellucci. Jest naprawdę jedynym w swoim rodzaju Geniuszem!
Btw. właśnie zabieram się za "Konesera" jego reżyserii :).
3) Ten film powinnam właściwie umieścić na samym początku, albo gdzieś w pierwszej trójce - "La Strada" - Federico Felliniego. Jednym słowem - arcydzieło. Prawdopodobnie najpiękniejszy film o miłości!
4) Jeszcze jeden film Felliniego - "La Dolce vita"
5) Jeśli lubisz westerny to mogę polecić Ci dwa filmy reżyserii Sergio Leone - "Za kilka dolarów więcej" oraz "Dobry, zły i brzydki"
6) Poza tym, jeśli interesuje Cię historia włoskiej mafii z Neapolu to mogę polecić "Gomorrę" - surowy, bez efektów, bez znanej obsady, z dobrym soundtrackiem - dosłownie jakbyś przeniosła się na południe Italii - rzeczywistość jest oddana w naprawdę niesamowity sposób.
7) Z tego co słyszałam to godnym polecenia filmem jest także "Ostatnie tango w Paryżu" - choć jeszcze nie miałam okazji go zobaczyć. Jest filmem dość kontrowersyjnym - z resztą, jeśli zapoznasz się z nim to sama ocenisz :)

ocenił(a) film na 9
imprevedibile

bardzo Ci dziękuję za powyższe propozycje, na pewno wszystko obejrzę ! :) klaudiam_filmaniak i krzysiek_karate odrobię też te zaległości, dzięki :)

ocenił(a) film na 10
imprevedibile

Człowiek Legenda, Koneser i filmy Leone są tak włoskie jak Pianista polski :)

ocenił(a) film na 10
Asik1989

Ja bym jeszcze poleciła ,,Człowiek, który nadejdzie".
Wojna widziana oczami kilkuletniej dziewczynki, nieakceptowanej wśród rówieśników.
Tematyka w pewnym sensie podobna do ,,Życie jest piękne'', również porusza, chociaż w inny sposób. ;)

ocenił(a) film na 8
Asik1989

Salo, czyli 120 dni Sodomy (1975)

ocenił(a) film na 8
szeryyf

poważnie go polecasz ? nie mogę zrozumieć ludzi których kręcą pokazane w nim sceny..Pasoliniego lubie, ale do tego filmu nie mogę się przekonać.

ocenił(a) film na 8
kaaasia_fw

Szczerze...to zgadzam się z Tobą w 100%::)

ocenił(a) film na 8
Asik1989

Ja z czystym sumieniem polecam http://www.filmweb.pl/film/Odra%C5%BCaj%C4%85cy%2C+brudni+i+%C5%BAli-1976-35279 genialny:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones