PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=293175}

Życie na podsłuchu

Das Leben der Anderen
7,8 47 143
oceny
7,8 10 1 47143
7,9 14
ocen krytyków
Życie na podsłuchu
powrót do forum filmu Życie na podsłuchu

Zachwyciła mnie surowość a zarazem prostota filmu. Fantastycznie zrealizowana Niemiecka produkcja. Bez zbędnych dialogów, z świetną oprawą muzyczną. Oczarowana do ostatniej sceny :-)

ocenił(a) film na 10
bosy_angel

Mnie też się ten film baaardzo podobał. Słyszałam o nim już sporo (dobrych recenzji), ale jakoś nie miałam okazji zobaczyć.

A co do ostatniej sceny - super jest dialog dotyczący książki:
- Zapakować na prezent?
- Nie, to dla mnie. :-)

ocenił(a) film na 7
olkto

fajny film, ale tak jak ktoś napisał w innym temacie 'można było z tego filmu wycisnąć więcej"

zastanawia mnie co innego. |Główny bohater, nasz pisarz po 2 latach od upadku Muru Berlińskiego zjawił się w dawnej siedzibie Stasi i miał pełny i swobodny dostęp do 'swoich' teczek. I co najbardziej mnie zszokowało, gdy znalazł 'podpis' swojego 'Anioła Stróża' TXX../0, wstał podszedł do innego stolika i zapytał się o tożsamość agenta o takim oznaczeniu i bez problemu jego prośba została spełniona!!

Orientuje się ktoś, czy tak było naprawdę w Niemczech po upadku komunizmu??!! Bo jak obserwuje to co się dzieję z teczkami, z agentami 'bolkami' u nas w Polsce w ponad 20 lat po upadku PRL w Polsce, to mi się. nie chce wierzyć, że tak to wyglądało w byłym NRD.
młody jestem, to się naiwnie pytam...

dyzzio

Powinieneś jednak uwierzyć:) W byłym NRD poradzono sobie z tym problemem bardzo praktycznie. Tuż po zjednoczeniu Niemiec utworzono instytucje o nazwie "federalny urząd do spraw materiałów służby bezpieczeństwa państwowego NRD". Po 2 latach od utworzenia tego urzędu można było swobodnie korzystać z akt Stasi. Obywatele, instytucje, stowarzyszenia itd. mogły swobodnie korzystać ze zgromadzonych akt. Jednak w dostępie do akt polityków czy artystów były jakieś ograniczenia, jakkolwiek zainteresowany, którego sprawa dotyczy ma oczywiście dostęp do tych akt. Nie wiem natomiast jak było z dostępem do danych agenta jednak wydaje mi się, że nie robiono większych problemów.

ocenił(a) film na 7
przemr22

dzięki, ciekawa sprawa z tym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones