PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=123550}
6,0 6 110
ocen
6,0 10 1 6110
Życie za śmierć
powrót do forum filmu Życie za śmierć

Film jest słaby. Dałam na "ujdzie", ponieważ dużo ludzi poświęca mu wiele czasu na wyjaśnienie
zakończenia.
ABSURDY: niemożność rozbicia wieczka pudełka, kruszenie tynku w/w szkatułką, trepanacja czaszki
córce, zamiast sprowadzenia weterynarza do zdychających owiec, wiele wiele innych, nie chce mi się
nawet nad tym rozwodzić.
CIEKAWY ASPEKT: wydarzenia poprzedzające przyjazd. Rozpad rodziny, spowodowany rzekomo
egoizmem matki, co wywołuje napięcia na linii matka-corka. (BTW. nie rozumiem, czemu Adele nie
wymieniła bachora na Ebrill :)). Sarah mówi matce: Powiesz ojcu? Chodzi prawdopodobnie o próbę
samobójczą Sarah. ODSKOCZNIA: przez moment wydawało mi się, że Adele nieumyślnie zabiła
Sarah i teraz znajduje się w piekle, albo ma urojenia psychiczne.
ZAKOŃCZENIE: Sarah tonie ---> NIEPRZYPADKOWO! Ebrill planowała już to wcześniej, ponieważ po
pierwszym przywróceniu do życia poznała drogę między światami, teraz nadarzyła się jej wspaniała
okazja, więc zwabiła Sarah i dała jej klucz, który wcześniej miał Dafydd. Prawdopodobnie już
wcześniej wymykała się do świata realnego, gdzie zauroczyła się Jamesem, ponieważ był tatusiem
do kochania, a nie psycholem. ----> Sarah schodzi do podownej krainy (nie wiadomo czy to piekło,
niebo, myślę, że nie możemy tego stwierdzić, bo to pogańskie wierzenia, więc takie założenie będzie
błędne, to zaświaty. ----> Na jej miejsce wlatuje Ebrill.----> Adele składa kawałki i wskakuje z Ebrill do
wody ----> Ebrill wita ją na swoim terytorium, gdzie pojawia się też Pasterz. Ebrill po raz kolejny
ukartowała niezły plan, być może chciała się pozbyć Adele, po tym jak ta zaczęła węszyć. Ebrill
chciała mieć tatusia tylko dla siebie ---> Po przepychance Adele wydaje się, że wraca z Sarah do
życia ----> Adele nie żyje, ugrzęzła między światami, natomiast zamiast Sarah, powraca Ebrill w ciele
Sarah (motyw z pudełkiem, zdjęciem, text do Adele, że nie znajdzie tu Sarah i rozmowa w
samochodzie odnosząca się do rozmowy Jamesa i Ebrill w szpitalu). Adele zajmie miejsce Ebrill,
Pasterz będzie ją trepanował, NIE WIEMY CO Z SARAH. Jeżeli Adele jest między światami, a nie w
zaświatach- bo tak silna była jej wola życia, dlatego wrociła, co zaskoczyło nawet Ebrill, nie rozumiem
jak Pasterz ściągnie ją do siebie, oraz dlaczego Pasterz nie podróżuje także jak Ebrill??
ARCHIWUM X: przyznaje, że końcówkę obejrzałam niedokładnie. Podobno pojawia się jakiś "potwór",
ja go nie widziałam, jeżeli tak, jest nim pewnie demon, który rządzi zaświatami i decyduje kogo
wypuszcza.
Ja widziałam tam twarz Pasterza, która wyłania się z mroku. O to chodzi? Taki tam dodatek, dla
podkręcenia atmosfery.
Ebrill ---> nie rozumiałam, że ojciec ją kocha tak jak tego pragnęła, w końcu zabił dla niej wiele istnień,
prawdopodobnie wurzuty sumienia, skłoniły go do wypedzenia z niej "zła" (CZYM JEST TO ZŁO? Czy
Ebrill stała sięzła, czy też wrócił za nią Demon?), które rzekomo przyniosła. Potem może mu nawet
odbiło. A jej tak samo, po babraniu w mózgu, nie ma w tym nic dziwnego. Jeżeli nawet wróciła
normalna, to później trepanacja jej poszkodziła.
ABSTRAHUJĄC: kto wracał za zombie owce, które też skoczyły? :):)
TEORIE SPISKOWE: czyli to co najlepsze ha ha
1. Dafydd to Pasterz.
2. James to Pasterz, który powrócił i teraz będzie wiódł sielankę z Ebrill w ciale Sarah, która o tym nie
wie.
3. MOJA ULUBIONA:

Sarah, to Sarah. Nienawidziła matki, więc ukartowała wszystko, rzuciła buta do wody, sama się
schowała, potem wmurowała sweter w ścianę, ponieważ znalazła wcześniej klucze, otworzyła sobie
szkatułkę, dowiedziała się o historii Ebrill, której ojcem jest Dafydd, dlatego pomściła ją, zabijajć go w
ubojni :) Wyła po domu, nawołując matkę, którą doprowadziła do majaków i samobójstwa w wodzie,
po czym żyła z ojcem, tak jak tego pragnęła :)


UWAGA KOŃCOWA: tak naprawdę 40% filmu, to irytujące wrzaski Adele pt. "JAMES/SARAH" ;/



ocenił(a) film na 7
Jeffrey_Goines

Piszesz brednie jak stuknięta. Słaba to jesteś ty, ale na umyśle.
Ten film był bardzo dobry, a ty czepiasz się tego co nieistotne.
Szczególnie zakończenie zagmatwane.
Mało który film ma tak zaskakującą i fajną końcówkę.

pawel_nowakk

To nie wiem w takim razie za jakiego Ty sie masz, skoro w ogóle odpisujesz na takie posty i to jeszcze w również słaby sposób :) Trzeba było nie tracić czasu o zagospodarować go na obejrzenie powtórne tego wartościowego i logicznego filmu, skoro polecasz jako zagorzały fan.
Pozdraaawwiam. Miłego dnia i więcej udanych filmów :)

ocenił(a) film na 7
Jeffrey_Goines

Daleko mi od wychwalania tego filmu, ale doceniam go za kilka elementów, już nie mówiąc o tym że lubię horrory takiego rodzaju.

pawel_nowakk

@pawel_nowakk mi się podoba w tym filmie świetnie zagrana postać Ebrill wczoraj zaczołem oglądać ten film i dziś go kończę oglądać

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones