PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33128}

Życie za życie

The Life of David Gale
7,8 108 479
ocen
7,8 10 1 108479
7,0 10
ocen krytyków
Życie za życie
powrót do forum filmu Życie za życie

Rola Bloom...

ocenił(a) film na 6

Zastanawia mnie to jaka była rola Bloom w tym wszystkim... Przecież ta babka była dodatkowym ryzykiem, przez nią "misterny" plan mógł się nie powieść, w końcu prawie że zdążyła powstrzymać egzekucję i co by wtedy było? Fiasko. Po co mieli sobie tak utrudniać? Po co ona w tym wszystkim? Mogli po prostu po egzekucji Gale'a wysłać kasetę do medii i już... Może chodziło o to, aby jej osoba nadała wiarygodności i szumu całej sprawie?? Trochę to naciągane...

agatakoniak

właśnie nie naciągany, a świetnie przemyślany plan. redakcja, w której pracowała Bloom zapłaciła Galowi pół miliona za wywiad na wyłączność. Póżniej pieniądze te miały zostać przekazane żonie Gale'a.

ocenił(a) film na 6
milena_9

Ano rzeczywiście, umknęło mi to ;)

ocenił(a) film na 6
agatakoniak

Jednak Bloom mogła przeprowadzić wywiad z Galem i jej rola na tym by się mogła skończyć. Gale (jego rodzina) i tak dostałby pieniądze, a kobieta nie zostałaby wplątana w sprawę. Kosztowało ją to wiele stresu, a skoro Gale i tak chciał umrzeć, jej poświęcenie i odgrywanie roli detektywa było zbędne.

ocenił(a) film na 8
kinomanka95

Wydaje mi się, że Gale po prostu chciał - tak, jak powiedział to na początku - by ktoś z zewnątrz wiedział, jak to wszystko naprawdę wyglądało. Że nie zgwałcił i nie zamordował Constance.
Tym, czego boją się chyba wszyscy ludzie po śmierci, jest zapomnienie. On chciał, by ktoś o nim pamiętał. I nie tylko te złe rzeczy, które były rozdmuchiwane w mediach. Ale fakty, to, co działo się naprawdę. I nawet nie tyle dla siebie, co dla syna.

MsChocolate_2

Bardzo ładnie podsumowałaś :) sam powiedział, że może umrzeć. W końcu i tak czeka to każdego. Jedyne czego chciał to być godnie zapamiętanym.

ocenił(a) film na 9
MsChocolate_2

Ale dalczego wyslal swojej zonie pieniadze?
OK, niech bedzie ze dla syna... :)
Nie zrozumialam dlaczego wyslal bylej zonie pocztowke ktora wyslala Berlin z San Francisco :/

ocenił(a) film na 8
azlotko

To był dowód, że nie zgwałcił Berlin...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones