PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33128}

Życie za życie

The Life of David Gale
7,8 108 506
ocen
7,8 10 1 108506
7,0 10
ocen krytyków
Życie za życie
powrót do forum filmu Życie za życie

Ciekawy, wciągający i trzymający w napięciu do końca. Poza tym tematyka filmu była, jest i chyba zawsze będzie aktualna.

ocenił(a) film na 9
peza_92

że wciągający to się zgodzę i nawet nie przeszkadza zbytnio fakt, że długi film, oj długi.. chyba przydługi (o to się czepiam każdego filmu), choć nie wiem co można by było pousuwać. Dość kapitalny pomysł na film i wykonanie, więc nie będę się czepiał sceny z autem poruszanych w innych wątkach. Ot - film nawet do polecenia, co rzecz jasna zrobiłem. Zwłaszcza scena na tym przyjęciu z początku filmu i przeplatanie scen na przemian z tańca i z łazienki. Totalnie zgadzam się z zamysłem takiego zakończenia, jakoś mnie to ujęło. Więc pisać nie trzeba. Obejrzeć warto.

ocenił(a) film na 8
einzigartig

uwielbiam dluuugie filmy:)
dawno temu w ameryce np
130minut to nie tak dlugo
zobacz sobie np film czerwona roza, tamten dopiero jest dlugi

a film, jesli dla kogos to istotne, niesie ze soba calkiem sensowny i dosc przemyslany przekaz, ktory mysle ze trafi do wielu osob zainteresowanych tematem
pokazuje ze latwo mozna skazac na smierc niewinnego czlowieka
choc polska to kraj biedny i zacofany to pod tym wzgledem wyprzedza usa i to bardzo
zreszta tam caly system sadownictwa itd to jest po prostu szopka
poprostu jeden wielki cyrk
a do wymierzania kary smierci nikt nie powinien miec prawa
wole zeby panstwo przetrzymywało 100mordercow za pieniadze m in z moich podatkow niz zeby usmazyli na krzesle 1niewinnego
zawsze tez jest swiadomosc ze tym niewinnym moglbym byc ja

ocenił(a) film na 9
El_Magiko

cały system sądownictwa - wiem, moja rodzina przez to przechodziła i wiem jak to wygląda.. a jeszcze jak dziś oglądałem wiadomości i mówili o skazaniu Tymoszenko to już w ogóle kpina.. choć ok, nie wiem wiele na ten temat.

natomiast co do kary śmierci to nawet jestem za.. ale zwyrodnialców co do których nie będzie wątpliwości. Zawsze mnie ciekawiło czemu nie ma w sądach wykrywaczy kłamstw. Wiadomo byłoby wszystko.. a już na pewno wszystko o gwałtach, pedofilach i morderstwach. Nie za jakieś głupoty, za które wg mnie powinne być prace społeczne (np sprzątanie wiecznie zasyfionego Wrocławia, naprawy jakiś dróg, których miasto naprawić nie umie czy coś takiego).. ale jeszcze muszę nad tym pomyśleć :)

ocenił(a) film na 8
einzigartig

wykrywacz klamstw nigdy nie daje 100% pewnosci i nie za bardzo moze byc uzyty jako dowod
a pozatym czlowiek ma prawo do tego zeby odmowic takich badan

mi nie szkoda pedofili czy mordercow i gwalcicieli
uwazam ze czlowiek nie ma prawa wymiezac takiej kary jak smierc
uwazam tez ze zawsze jest mozliwosc omylki a ludzkie zycie jest zbyt cenne zeby ryzykowac i zeby je powierzac w rece sku*wialego sadownictwa
ten film pokazuje jak latwo stworzyc sytuacje ktora wydaje sie oczywista i zamordowac niewinnego czlowieka w imie sprawiedliwosci
nie ma czegos takiego jak czlowiek nieomylny
nie chce by moje zycie lub smierc znalazlo sie kiedys w rekach obcego czlowieka ktory bedzie mnie osadzal

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones