PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=363364}

Życie.po.Życiu

After.Life
6,4 19 317
ocen
6,4 10 1 19317
Życie.po.Życiu
powrót do forum filmu Życie.po.Życiu

[temat dla tych co już obejrzeli film i w miarę ogarniają ;) ] Bardzo mnie zaciekawił wątek Jacka. Dlaczego jego zdjęcie było wśród trupów, na tablicy Eliota?
Przeczytałam trochę waszych opinii, ale to że umknął on śmierci, nie bał się życia i wyszedł nie do końca mi pasuje, w końcu dopiero na pogrzebie Pani Whitehall poznali się z Eliotem.
I tak jego, dziwna matka jakby nieżywa. Kto żył, kto nie i o co chodzi z tymi dwoma postaciami? Bardzo proszę o jakąś ciekawą interpretację, bo się pogubiłam :)

Dixiee

Dokładnie, też chciałabym wiedzieć. Ja przez chwilę nawet pomyślałam, że może "dar" mają ci, którzy "wyszli" czyli np ten chłopiec (później nie pamiętał grabarza) ale i sam Eliot. Generalnie to wyglądało tak, jak gdyby, Jack "wyszedl z tego", zmarła jego matka (w domu), jednak on widział ją "żywą", wiec posadził trupa w fotelu i.... mieszkał z nim (bo sorry....ale gdyby owa matka była żywa to odebraliby jej tak małe dziecko).
Jack może też byc punktem wyjścia. Bo skoro on "mial dar" to Eliot również co za tym idzie Anna była trupem-i raczej jestem za tym, że ona jednak umarła a oboje "obdarzeni" albo byli pokręceni (Eliot wiadomo, Jack np nie mógł się pogodzić ze śmiercią matki ktorą badz co badz...trzyma na fotelu), albo faktycznie cos widzieli.

Film byłby lepszy gdyby chociaż zasugerowano którym iść tropem.

martynique_90

Według mnie Anna była żywa o czym świadczy fakt, że policjant widział jak ruszyła głową. Drugim tropem który według mnie sugeruje, że była żywa było pochowanie żywego kurczaczka przez Jacka ponieważ "tak będzie dla niego lepiej" i to według mnie odnosiło się do śmierci Anny i innych (Anna widziała na początku filmu na pogrzebie jak trup który leżał w trumnie otworzył usta), więc można wywnioskować np że Eliot był chory umysłowo i sam uśmiercał swoje ofiary. Nie wiem tak mi się wydaje, że to może być jeden ze sposobów rozumienia tego filmu

ocenił(a) film na 10
tomek092

To nie było zdjęcie Jacka! Kurczak jest metaforą Anny, nie zyła pełnią życia i dlatego umarła, tak samo kurczak w początkowej scenie, Jack myśli że on nie żyje, a jest po prostu przestraszony.

ocenił(a) film na 10
gegoistka

To nie było zdjęcie Jack'a, a jedynie dziecka, które kiedyś Elliot pochował. A matka Jacka była jak najbardziej żywa, jej obojętność miała podkreślać samotność chłopca i fakt, że jest zmuszony do zbyt szybkiego dorastania. Powiedziała to sama reżyserka podczas IV Festiwalu Reżyserii Filmowej w Świdnicy. ;)

Moyashi1

widze ze ktos był w 1 LO. "Kasprowiczanie na przód" haha. film jest swietny dzisiaj widziałam go po raz drugi i dalej jestem pod wrażeniem. moim zdaniem Anna żyła.

Zuziek_93

Tak jest Moyashi!
A tak poza tym to pozdrawiam kochana! Alen:*
Anna mogła żyć albo po prostu trafiła tam martwa.ale raczej żyła, bo pod koniec jest taka scena: Eliot mówi to wszystkich zdjęć na ścianie, które zgromadził sobie na pamiątkę..i te osoby przemawiają - chodzi o głosy coś w stylu "dlaczego mnie okłamałeś." To by popierało tezę, ze Eliot to stuknięty staruszek, który uwielbia wmawiać sobie,że jest niezwykły i ma dar.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones