PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=363364}

Życie.po.Życiu

After.Life
6,4 19 279
ocen
6,4 10 1 19279
Życie.po.Życiu
powrót do forum filmu Życie.po.Życiu

Film mógłby być naprawdę dobry, gdyby autorka zatrzymała się na poziomie dwuznacznych niedopowiedzeń, dając możliwość wielopłaszczyznowej interpretacji obrazu, a nie brnęła dalej w pospolity horror. Pierwszą połowę odczytałem właśnie w kategoriach symbolicznych - i można by tu jeszcze wiele rozwinąć, bo zanosiło się dobrze. Ale gdy tylko zaczęła wychodzić na jaw psychopatyczna natura "Charona" (a potem również jego małego ucznia), wszystko zostało zepsute. Wielkie rozczarowanie.

ocenił(a) film na 3
sz_adam

PS. Te trzy punkty daję tylko za pomysł (szkoda, że zepsuty) i wspaniałą grę aktorów.

ocenił(a) film na 3
sz_adam

Dodałbym jeszcze, że film jest strasznie nudny i ma fatalnie zrobione efekty specjalne (na szczęście nie jest ich dużo).

ocenił(a) film na 3
sz_adam

Dodałbym jeszcze, że film jest strasznie nudny i ma fatalnie zrobione efekty specjalne (na szczęście nie jest ich dużo).

ocenił(a) film na 3
sz_adam

zgadza sie w 100%, zakończenie beznadziejne, jak dla mnie powinni go złapac.

ocenił(a) film na 3
kaczmar6500

Myślałem o jeszcze innym zakończeniu - gdyby pozwolić bohaterce normalnie umrzeć, ale zachować jej świadomość po śmierci i opisać wszystko od tej właśnie strony. Ten drugi wymiar nadałby filmowi metafizyczną głębię - oczywiście przy zachowaniu tej symbolicznej dwuznaczności do samego końca (żeby nie iść w stronę horroru, ale też nie brnąć w kierunku jakiejś infantylnej komedii).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones