PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=109521}

Żyd Süss

Jud Süß
6,0 615
ocen
6,0 10 1 615
6,3 3
oceny krytyków
Żyd Süss
powrót do forum filmu Żyd Süss

genialny film...

użytkownik usunięty

jak na tamte czasy jest to film niezwykle wybitny, z głębokim przekazem, mającym tak naprawdę ponadczasowe przesłanie, którego mylnie nie należy kojarzyć z ideologią III Rzeszy. Arcydzieło, zapomniane i niedocenione z perspektywy naszych czasów, z powodu tragicznej historii nazizmu.
10/10 za film kultowy, wartości aktualne dzisiaj.

użytkownik usunięty

O tak czcigodny Kingu Luisie Assurbanipalu! Wspaniała gra aktorska, fabuła i przekaz filmu z czyniąc z tego obrazu bezdyskusyjne dzieło światowej kinematografii. Oczywiście daje 10/10 i gorąco zachęcam wszystkim do zapoznania się z tym arcydziełem, na prawdę warto.

ocenił(a) film na 4

prawde mowiac wzruszylem sie ogladajac to Dzieło tak Dzielo poniewz jest to jeden z nielicznych filmow ktore mozna nazwac i trzeba nazwac Sztuką, trudno tu znaleźc jakies propagandowe nalecialości za to ponad czasowa prawda i madrosc widac wyraznie jak na dloni,slyszalem ze Niemcy postanowili nagrac remake tego filmu w niedalekiej przyszlosci, główna rola ma porzypasć podobno Willem'owi Dafoe

użytkownik usunięty
jeremystery

Widze ze kolega ma podobne zdanie

ocenił(a) film na 7

Oczywiście, że tego filmu nie należy kojarzyć z ideologią III rzeszy. To, że powstał na zamówienie Goebbelsa i miał służyć jako propaganda przeciw Semitom, dużo przebieglejsza niż propaganda radziecka, bo nie odwołująca się wprost do realiów państwa totalitarnego ale ukrywająca się za kanwą słynnej powieści, która w odróżnieniu od filmu miała jednak wymowę humanitarną (podobnie jak wcześniejszy o sześć lat film brytyjski). Niemcy wstydzą się tego filmu- jest on w wielu państwach zakazany przez swoją jednoznacznie faszystowską wymowę.

no dobra ;]
Lepiej napiszcie skąd to można pobrać , czy są napisy polskie lub angielskie (lektora angielskiego mogę do końca nie zrozumieć) , jak zobaczyć ten filmik ?? Der ewige jude dość ciekawy , dostepny był na kilku forach dopóki tego nie usunęli.

elte18

Na youtubie jest wersja z angielskimi napisami, niestety dość słaba. Sam szukam wersji jakościowo b. dobrej. Ale to sztuka znaleźć.

polizeifurreich

Na tej stronie masz bardzo dobrą jakość filmu z wbudowanymi napisami PL jest nawet wersja DVD .Są tu też bardzo ciekawe inne filmy!
Sam mam zamiar niektóre obejrzeć.

mitemite

Stronka;http://holywar.org/RadioPol.htm

Masz rację, fakt, że Veit Harlan to czołowy propagdandowy reżyser III rzeszy, wierny sługus nazistów, z którego dzieci i wnuki się wstydzą, absolutnie nie świadczy o tym, że film przedstawiający Żydów jako podłych, podstępnych wrogów Niemców, ma cokolwiek wspólnego z ideologią nazistowską!

ocenił(a) film na 1

należy kojarzyć z ideologią III rzeszy? aż serce boli, gdy się czyta takie komentarze, film powstał na zamówienie czołowych zbrodniarzy III rzeszy i nie tylko miał służyć, ale i służył jako propaganda, i przyczynił się do wzrostu nastrojów antysemickich oraz do wielu tumultów antyżydowskich. Świetna gra aktorska? oczywiście, gdyż odtwórcy głównych ról to dobrzy aktorzy wybrani przez Goebbelsa i zmuszeni do zagrania w tym filmie, ich rodziny były zastraszane, życie wisiało na włosku. A jaki był ich późniejszy los? Wystarczy przeczytać biografię Ferdynanda Mariana, polecam edukację historyczną.

ocenił(a) film na 6

Podobnie jak dzieła Leni Riefenstahl, trudno jednoznacznie ocenić ten film. Jak na rok 1940 film wybitny, wręcz przełomowy, gra aktorska, fabuła, wyostrzenie postaci, tu się zgodzę. Ale jak można nie łączyć tego filmu z propagandą nazistowską? Ktoś wcześniej napisał o ponadczasowych wartościach? Jakież to wartości? Żyd jest zły? Sprawiedliwość zawsze zwycięża? No ludzie! Oczy mi krwawią jak to czytam! Ktoś wyżej napisał: "arcydzieło, zapomniane i niedocenione z perspektywy naszych czasów, z powodu tragicznej historii nazizmu". Doktryna nazistowska zakładała eksterminację Żydów, to nie wyszło przypadkiem, a Żyd Suss był zamówiony przez Goebbelsa tylko i wyłącznie po to, żeby siać propagandę antysemicką! Nie zapominajmy, że film jest produktem nazizmu. Owszem, film wybitny, ale czy ponadczasowy? Na pewno nie.

vielka_stopa

Serio "wybitny"?

ocenił(a) film na 6
zweistein

Tak, wybitny :)

vielka_stopa

A mógłbyś wskazać jakieś publikacje, które potwierdzają twoje przekonanie?

ocenił(a) film na 6
zweistein

po co? to moja subiektywna ocena

vielka_stopa

Może w tym problem. Że nie można znaleźć potwierdzenia - z wyjątkiem oczywiście środowisk neonazistowskich. Ale takie poparcie to raczej problem.

ocenił(a) film na 6
zweistein

Przeczytaj ze zrozumieniem mój pierwszy, najdłuższy post w tej wymianie zdań i umieść słowo "wybitny" w tym właśnie kontekście. Może coś Ci się rozjaśni.

vielka_stopa

Tak się składa, że "Triumf woli" znajduje miejsce wśród wybitnych dzieł kinematografii, a "Żyd Suss" tylko u ciebie. Czyli wybitność jednego jest jakby zobiektywizowana, zaś drugiego nie bardzo. Subiektywna ocena to czasem jednak za mało. "Żyda..." znam tylko we fragmentach, ale na ich podstawie nigdy nie zaryzykowałabym opinii, że to film przełomowy i wybitny - bo niby na jakiej podstawie? Mam wrażenie, że III Rzesza "z zasady"nie produkowała produkowała wielkich dzieł fabularnych. Za bardzo byli struci.

zweistein

A ,,Powrót Ucickiego"? Nie był wybitny?

zweistein

Pokaż publikacje, które udowadniają to, że Żydzi tak naprawdę nie są tacy jak w tym filmie? PS mam w dupie twoje subiektywne podejście do nich, chcę dowodów. Bo na to, że są tacy jak w tym filmie jest aż nadto

ocenił(a) film na 1
Bossrpg7

A jakie to publikacje udowadniają że Żydzi tacy są. W filmie Żydzi zostali pokazani jak pazerni na władze i pieniądze nikczemnicy, którzy szerzą degenerację i korupcję wszędzie gdzie się pojawią. Tylko że takie postawy ludzi zdarzają się we wszystkich narodach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones