PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809}

Żyj i pozwól umrzeć

Live and Let Die
7,1 37 034
oceny
7,1 10 1 37034
6,4 10
ocen krytyków
Żyj i pozwól umrzeć
powrót do forum filmu Żyj i pozwól umrzeć

"Najmłodszy" Bond Moore'a...

użytkownik usunięty

Bardzo lubię ten film. Jest pełen akcji i jest w nim wiele fajnych momentów. Szkoda tylko że Moore się tak szybko zestarzał. I trochę za długo to pociągnął. Ale poza tym uwielbiam Bondy z nim. Są to moje ulubione filmy z Bondem. A tak przy okazji... W poniedziałek o 1:30 i we wtorek o 20:10 leci Żyj i pozwól umrzeć na dwójce. Najprawdopodobniej będą lecieć co wtorek wszystkie do Licencji na zabijanie.

ocenił(a) film na 7

Moim zdaniem Moore powinien zakończyć swoją rolę na ''Tylko dla Twoich oczu''. Mimo to, te dwa następne Bondy dalej dobrze się ogląda, ale wiek Moore już trochę raził. A co do filmu, to jedna z lepszych części. Zawsze bawi mnie scena z panną Bell i jej zakończenie - ''Jutro o tej samej porze?'' :)
A co do serii, to dziwnie zaczęli ją emitować. Zaczęli od Żyje się tylko dwa razy i trochę nie rozumiem, dlaczego nie zaczęli od Dr. No, skoro części są emitowane chronologicznie.

ocenił(a) film na 9
Heines

Heh, też się zdziwiłem, że puszczają nie od początku. Choć może lepiej tak niż ok. 10 lat temu, gdzie części leciały losowo, na chybił trafił (od początku: Doktor No -> W obliczu śmierci -> Goldfinger -> W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości itd.)

ocenił(a) film na 7
robert2207

Jeżeli śledzisz kolejny raz serię na TVP2, to czasem warto zapoznać się z programem tv. 6 lipca o 23 będzie ''Tylko dla Twoich oczu'', czyli zmieniła się godzina emisji, ale za to już dwa dni później będzie ''Ośmiorniczka'' o 21:55, więc nie trzeba czekać całego tygodnia, tylko te dwa dni. Nie dość, że nie emitują od Doktora No, to jeszcze zmieniają godziny emisji i dokładają kolejną część w ciągu tygodnia.

użytkownik usunięty

Wydaje mi się że zrobili tak po to żeby zdążyć wyemitować wszystkie odcinki do "Licencji na zabijanie" (łącznie z "Nigdy nie mów nigdy więcej") i zdążyć to zrobić zanim zacznie się jesienna ramówka. Pod koniec zeszłego roku zrobili mniej więcej tak samo. Zaczęli puszczać tak żeby się zmieścić. Tylko w tego udało im się pokazać wszystkie filmy do "licencji..." ale się nie zmieścili. To chyba tak działa. A co do komentarza roberta2207, na serio tak puszczali?

ocenił(a) film na 7

Tak, o ile dobrze pamiętam to było w wakacje 2007. Seria naprawdę jest dziwnie puszczana. 26 lipca o 23 będzie ''Tylko dla Twoich oczu'', czyli zmieniła się godzina emisji, ale za to już dwa dni później będzie ''Ośmiorniczka'' o 21:55, więc nie trzeba czekać całego tygodnia, tylko te dwa dni.

ocenił(a) film na 9
Heines

W 2004 r. TVP1 puszczało jeszcze lepiej - najpierw debiuty każdego z Bondów, a potem po kolei z jakiejś ery (najpierw była era Brosnana, potem Moore'a itp).

ocenił(a) film na 7
robert2207

W 2007 też tak emitowało TVP2. Pamiętam, że w czerwcu jakoś leciało ''Tylko dla Twoich oczu'', a tydzień później jakiś odcinek z Connerym. O ile pamiętam była to ''Operacja Piorun''. Szczerze mówiąc, to wolę jak jest zachowana ta chronologia, bo potem nieźle można się w tym pogubić. W tamtym czasie często mnie to dziwiło, dlaczego raz są odcinki z Moorem, a raz z Connerym i trudno było się zdecydować, które odcinki są ciekawsze. :) Jestem ciekaw jak to teraz będzie. Czy od emisji ''Tylko dla Twoich oczu'' będą emitowane dwa odcinki w tygodniu? Mam nadzieję, że skoro seria na nowo jest puszczana, to nie będą jej powtarzać na koniec roku albo od początku przyszłego. Naprawdę miło było wrócić do serii po tylu latach i oglądać ja w jakości HD. Mam nadzieję, że ta częstotliwość będzie zachowana w graniach 1-2 lat. Uwielbiam Bonda, ale jakiś umiar też powinien być zachowany. :)

ocenił(a) film na 9
Heines

Nigdzie nie widziałem info o emisji "Tylko dla twoich oczu", za tydzień we wtorek będzie normalnie "Szpieg który mnie kochał".

ocenił(a) film na 7
robert2207

Moonraker również będzie o stałej porze. Informacje znalazłem na telemagazyn.pl. Wybierając TVP2 sprawdzałem poszczególne dni i teoretycznie program tv można sprawdzać do 21 lipca, jednak niech to Cię nie zmyli. Spokojnie możesz naciskać strzałkę w prawo i program jest aktualnie do 29 lipca i stąd wiem o emisji tych Bondów z Moorem.

Heines

Teraz to na cda wszystkie części są i tv nie robi mi łaski puszczaniem bondów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones