PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809}

Żyj i pozwól umrzeć

Live and Let Die
7,1 37 034
oceny
7,1 10 1 37034
6,4 10
ocen krytyków
Żyj i pozwól umrzeć
powrót do forum filmu Żyj i pozwól umrzeć

Jeden z lepszych Bondów

ocenił(a) film na 7

Choć kilka rzeczy nie podoba mi się. Przede wszystkim te murzyńskie klimaty razem z jakimś kultem voo doo, których nie lubię w żadnych filmach. Poza tym Moore jako Bond trochę zagrał tu pajaca. Co chwila Bond wpadał w jakieś tarapaty i to w takie najgłupsze z możliwych. Że chociażby wymienię tutaj moment jak dał się złapać i być dowiezionym przez podstawionego taksówkarza (i to dwa razy!), stracił broń w hotelu, scena z wężem, albo jak sam wszedł na tę wysepkę z krokodylami. No przecież to już były takie infantylne sceny, że szok.
No, ale chociaż nie brakowało humoru w filmie. Pamiętna scena z nauką obsługi samolotu :) albo zabawny pościg z udziałem szeryfa J. W. Peppera. :) Scena pościgu prawie tak dobra jak z kultowego "Blues Brothers".
Ogólnie "Żyj i pozwól umrzeć" uważam za dobry odcinek Bonda, ale jeśli chodzi o Bondy z Moorem to zdecydowanie wolę "Moonrakera", "Zabójczy widok" czy "Człowiek ze złotym pistoletem".

Axel

yyy te "murzyńskie klimaty", to tak jakby główna oś filmu, lol :P

ocenił(a) film na 7
mosheh

Wiem :P ale ogólnie nie lubię takich rzeczy w filmach, jakieś takie subkultury i klimaty.

Axel

ten film zrobiono mna podstawie książki więć fleminga się czepiaj

Axel

Fajna była scena z pilotażem samolotu

"Jutro o tej samej porze"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones