PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=262223}

10.000 B.C.

10,000 BC
6,0 38 863
oceny
6,0 10 1 38863
5,0 3
oceny krytyków
10.000 B.C.
powrót do forum filmu 10.000 B.C.

prehistoria. Naprawdę wiele mogę znieść, ale rodzaj ludzki 10 tys. lat temu nie wypowiadał soczystych i rozbudowanych zdań i to w dodatku po angielsku. Nie zdziwiłbym się gdyby to były same burknięcia i warknięcia (tak jak to przedstawiono w znakomitej "Walce o ogień"). Poza tym istnienie tych piramid mnie DOBIŁO, po czym pospiesznie zakończyłem projekcję...

Rob_Rock

Ten film, nie ma nic wspólnego z prehistorią.
10000 lat temu, ludzie na pewno potrafili, już mówic płynnie. W "Walce o ogień", burknięcia wypowiadaja Neandertalczycy. Natomiast nasi przodkowie, potrafią mówić.

Rob_Rock

Rob Rock nie wie co to prehistoria. Oto wniosek nasuwający sie po przeczytaniu tego co raczyłeś napisać.

Rozumiem, że Twoja pra...babcia opowiadała ci (via pokolenia) jak to jej dziadek przypieprzył jej 10tys. lat temu w glowę, zaciągnął do jaskini wyburczał i wywarczał coś do niej, po czym spłodził Twojego protoplastusia?

Rozumiem tez, że bardziej trafiają do ciebie filmy z burknięciami-warknięciami? Nie trzeba się skupiać na czytaniu napisów.

Skoro pośpiesznie zakończyłeś projekcję, rozumiem, że nie obejrzałeś filmu w calości?

Po co się zatem wypowiadasz?
Bo widzisz, na końcu filmu podano informację, że użyto języka angielskiego po to by ułatwić odbiór.

Chcesz posłuchać warknięć-burknięć? Idź do swojej ulubionej silowni.

pozdrawiam
PROZAiC

ocenił(a) film na 9
prozaic

Zgadzam się z przedmówca :) Film świetny polecam każdemu. W dzisiejszych czasach wszystko próbują tłumaczyć nawet komiksy które zostały nakręcone "Hulk" "spider-man" "Iron man" to nawet one w dzisiejszych czasach są przestawione jako realistyczne co prawda możne się okazać ze nasza historia nie tak wyglądała ;) ale jeśli chodzi o ścisłość to to jest bardziej czytelne dla odbiorcy. Pozdrawiam

prozaic

Klatę bohaterowi, a nogi lasce ogolili najwyraźniej też po to by ułatwić odbiór

gumol

Smutne, że ludziska XXI wieku, uważają naszych przodków, sprzed tysięcy lak, za prymitywne istoty, równe zwierzetom. Kiedy na Ziemi pojawił się homo sapiens, była to istota, jak najbardziej inteligentna. ie wiele różniąca się od współczesnych ludzi. To, że nie mieli komórek, czy internetu, to nie świadczy, że byli prymitywni. Czasami myśle, że z tą różnicą, miedzy dawnymi, a wpółczesnymi homo sapiens, to jest całkiem odwrotnie.

klod47

"Smutne, że ludziska XXI wieku, uważają naszych przodków, sprzed tysięcy lak, za prymitywne istoty, równe zwierzetom" - Równe zwierzętom - poniekąd tyle że inteligentniejsze

"iedy na Ziemi pojawił się homo sapiens, była to istota, jak najbardziej inteligentna" - owszem

"To, że nie mieli komórek, czy internetu, to nie świadczy, że byli prymitywni" - kto tu mówi o takiej technice. Czlowieku...

Czy według Ciebie nasz przodkowie to byli modele z wybiegu?
Zgadzam się z osobą, która pisała o ogolonej klacie i nogach.

EM_DE_KE_AS

Piszesz:
Czy według ciebie nasi przodkowie to byli modele z wybiegu?"

Ja zaś napiszę:
Czemuż by nie?

PS. Jeśli ktoś ogląda film mający z założenia przykuwac swą widowiskowością z zamiarem oceniania stopnia owłosienia bohaterów to naprawdę proponuję przejśc się do solarium albo inną siłownię. Tam sobie można klaty i nogi pooglądac dowoli.

PPS. Jeśli już się czepiamy: proszę wskazac mi film w którym bohater/ -ka wstaje rano i jest potargany/ ma wory pod oczami, rozmazany (lu brak) makijaż etc.

Czepiaczy zachęcam do wykupienia abonamentu z dostępem do National Geographic i Discovery.

pozdrawiam
PROZAiC

prozaic

http://plfoto.com/zdjecia_new2/1431783.jpg

"Piszesz:
Czy według ciebie nasi przodkowie to byli modele z wybiegu?"

Ja zaś napiszę:
Czemuż by nie? "

Jasne, faktycznie, czemu nie...

"Czepiaczy zachęcam do wykupienia abonamentu z dostępem do National Geographic i Discovery" - Nie musze - widziałam nie raz - Planete jest dużo lepszy od tych dwóch które wymieniasz. I tam właśnie są takie programy

"Jeśli ktoś ogląda film mający z założenia przykuwac swą widowiskowością z zamiarem oceniania stopnia owłosienia [...]" - oglądając ten film nie miałam zamiaru patrzenia pod tym kątem. odpowiedziałam jedynie użytownikowi ot co. Wolno mi

EM_DE_KE_AS

http://plfoto.com/zdjecia_new2/1431783.jpg


Pomyliłaś serwisy.
Te zdjęcia to na Naszą Klasę chyba miały byc

prozaic

taaa i to w Twoim profilu
:P

Wiecej nie gadam z tobą bo widze że nie ma o czym!

EM_DE_KE_AS

Dla twojej informacji, to nie są przedstawiciele homo sapiens!

ocenił(a) film na 3
prozaic

Proszę bardzo:
Fight Club - Norton wygląda na bardzo zaspanego.
Beattle Juice - scena z duchami w sypialni.
Oszukana - bohaterka też wygląda olśniewająco w niektórych momentach filmu.

pozdrawiam.

EM_DE_KE_AS

Nie zrozumiałaś aluzji. wiekszość ludzi tak właśnie myśli. Uważają się za mądrzejszych, nie tylko od praprzodków, ale nawet od jednego pokolenia wcześniej.

klod47

Nie, nie, nie. To Ty się mylisz klod.
Większośc ludzi uważa się za mądrzejszych od wszystkich. Tych żyjących kiedyś, teraz a także tych którzy nadejdą po nich.
Niestety.

prozaic

Przyznaję Ci rację. Niestety, ale są ludzie i ludziska!

ocenił(a) film na 3
klod47

no i sa jeszcze mamuty ciagnace bloki z ktorej buduje sie piramidy ale to oczywiscie jak mniemam aby obraz byl bardziej czytelny dla widza ;)

a co do ludzi zyjacych w czasach prehistorycznych podziwiam ich, rypali te swojego choppery chopping-tools'y i piesciaki i kazdego dnia walczyli z brutalnym swiatem wokol nich
gdyby zrobic taki prawdziwy film o czasach prehistorycznych to nic z niego nie wyszlo bo nawet najwieksi fani by posneli
wszak swiat archeologii to nie Indiana Jones ktory strzela z rewolweru do Arabow czy nazistow ale swiat nudnej, ciezkiej i meczacej pracy

monsieur_dawid

Z pewnością dla speców od tzw. powszechnej epoki kamienia ;)

Rob_Rock

Przejdź na dokumentalne. Oszczędzi Ci to rozczarowań.

ocenił(a) film na 10
Rob_Rock

Wiadomo, że 10000 BC to w dużej mierze "fantasy" ale jak dla mnie to bardzo dobry film. A co do zdania, że 10000 lat temu ludzkość była prymitywna to proponuję poczytać chociażby o Göbekli Tepe. Kto wie, może za kilkanaście kolejnych lat okaże się, że cywilizacja ludzka jest jednak wiele starsza niż uczyliśmy się w szkołach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones