PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=262223}

10.000 B.C.

10,000 BC
6,0 38 863
oceny
6,0 10 1 38863
5,0 3
oceny krytyków
10.000 B.C.
powrót do forum filmu 10.000 B.C.

Po kilku latach odświeżyłem sobie "10.000 lat przed naszą erą". Zdania nie zmieniłem - na piątkowy, jesienny wieczór jest to produkcja idealna. Co prawda niema w niej zbyt wiele sensu, ale nie o to chodzi. Względem zgodności faktów historycznych to wszystko jest pomieszane jak nie wiem. Ale przecież to nie jest film historyczny, czy edukacyjny. Czysta przygodówka, kino typowo rozrywkowe. I pod tym względem się sprawdza - wizualnie jest świetnie. Zdjęcia, sceneria urzekają. Samo patrzenie w ekran sprawia przyjemność. Ładny jest również soundtrack, miejscami nieco chwytliwy. Mamy fajne postacie i sporo akcji. Jeśli nie podchodzi się do filmu na poważnie to on cieszy. Pomieszanie faktów historycznych wydaje się celowym zabiegiem, żeby nikt nie miał wątpliwości co do gatunku tej produkcji. Jeśli chodzi o efekty specjale to są dobre, CGI jest przyzwoite i nie efekciarskie. Czasem coś odcina się od tła, ale można przymknąć oko. 7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones