PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10001856}

14 szczytów: Nie ma rzeczy niemożliwych

14 Peaks: Nothing Is Impossible
7,2 9 108
ocen
7,2 10 1 9108
14 szczytów: Nie ma rzeczy niemożliwych
powrót do forum filmu 14 szczytów: Nie ma rzeczy niemożliwych

Oceniam wyłącznie film a nie jego osiągnięcia.
Z dokumentu nie dowimy się absolutnie nic o zdobytych14-stu ośmiotysięcznikach, Himalajach czy Karakorum. Nie dowiemy się o tym jak się zdobywa góry od strony technicznej czy mentalnej. Jak wygląda życie obozowe itd
Dowiemy się, że wspaniały Nims ze swoim zahartowanym organizmemtam tam był i kropka. Oczywiście są piękne zdjęcia oraz fantastyczne animacje ale to nie ratuje narcystycznego wyobrażenia twórców o półbógu z Nepalu.
W mojej ocenie wyczyn ten zasługuje na conajmniej 14 odcinków serialu dokumentalnego. Temat jest tak szeroki i fascynajacy, że ta wydmuszka zwyczajnie irytuje.

frere

A o czym ma opowiedzieć? "Słuchajcie, lecę helikopterem i mówią, o tu lądujemy, nie, nie w c1, chcesz już w c2? No, ok". Wychodził, przeciągał się, butla, sprzęt, poręczówki pod szczyt założone. Nic tylko iść. Na początku po macoszemu ledwie wspomnieli o tych szerpach, lapsach, hapsach, a to oni zrobili większą robotę.
Oczywiście nie dałbym rady, wszedłbym na jedem i pewnie bym na nim został, ale nie o to chodzi, mówię tylko o tym bo zawsze ktoś wyjeżdża z tekstem "to sam to zrób i wtedy bla bla bla".
O czym ma opowiadać? O podróży lodowcem Baltoro czy Khumbu? Nie szedł nimi, lądował na górze, nie przemierzał lodowych dolin, nie dźwigał sprzętu, nie rozbijał obozów. Może tylko powiedzieć o tym ile ma pary w nogach i w rękach - a ma sporo. Zrobili z niego półboga przynajmniej. Mi to nie imponuje, chcesz poczytać/posłuchać o artzmie górskich wspinaczek, to szukasz takich ludzi jak Kurtyka. Mi to przypomina coś w rodzaju pobicia czasu maratonu, ale na amfetaminie, protezach do biegania etc. Czas: 1h50minwszyscy w szoku, fajnie, ale trochę... no trochę kłóci się z samą ideą biegania

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones