PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=208687}

1408

6,8 269 571
ocen
6,8 10 1 269571
6,2 18
ocen krytyków
1408
powrót do forum filmu 1408

Przez dwa zakończenia film totalnie mi się zjebał, przepraszam za wyrażenie, ale daję 3/10. W trakcie oglądania wykryłem dwie nieścisłości, pierwsza, to że L.Jackson trzymał "tajne" informacje o pokoju 1408 w pierwszej szufladzie biurka bez klucza, druga rzecz, to latarka, która pojawiła się w ręku głównego bohatera nie wiadomo skąd, a kilka scen wcześniej leciał po omacku do przełącznika światła.

Obejrzałem wersję, w której L.Jackson przynosi pudełeczko na pogrzeb i oceniam ten film. 3/10, na więcej nie zasługuje. Zakończenie kompletnie mnie zawiodło. Starałem się wczuć w klimat, z początku było fajnie, kiedy pojechał do tego domku, podpisał jedną starą książkę z ebaya, klimat był ok. Ale pokój, który bez wyraźnego motywu nakłania swoich mieszkańców do samobójstwa... Od wejścia do pokoju wszystko przestaje trzymać się kupy i nie chodzi o jego wizje tylko o kompletny brak sensu. Żadnej zagadki, ot pokój morduje ludzi dla przyjemności.

Później na Youtube obejrzałem drugie zakończenie, gdy odsłuchuje taśmę przy żonie. I muszę przyznać, że dałbym 7/10 za świetne zakończenie. Pozostaje niedomówienie - to była jego wyobraźnia, czy to stało się naprawdę? Szok żony, głos córki. Tych odzczuć nie ma, gdy oglądamy wersję wydaną na dvd. Na moje nieszczęście, przed obejrzeniem alternatywnego zakończenia obejrzałem jakąś jego tandetną przeróbkę. Tymbardziej jestem rozczarowany, że producent nie zadbał o to, aby można było swobodnie obejrzeć oba zakończenia, np. na stronie internetowej, albo specjalnie założonym koncie na YT.

ocenił(a) film na 9
kopytko117

1.akta lezaly w szufladzie bez klucza poniewaz kierownik hotelu byl dobrze przygotowany do rozmowy z niewygodnym gosciem,dokumenty i koniak byly ostatecznymi argumentami ktorymi mogl przekonac pisarza do nie wynajmowania pokoju,nie wyszlo,ale nie ma tu zadnej niescislosci
2.latarka jest jednym z przyborów ktore glowny bohater ma od samego poczatku,tak samo jak papieros i dyktafon,bardziej dziwic moglo by nagle pojawienie sie lampy UV w rekach bohatera,ale zapewne mial ja w torbie i zabral ze soba celowo
Ja nie widze tu zadnych niedopatrzen,ogladalem wersje tylko z drugim opisanym tu zakonczeniem i film od poczatku do konca utrzymywal sie w tym samym swietnym klimacie.Moze rzeczywiscie,z innym zakonczeniem bym tak chetnie do niego nie wracal,ale jest to dla mnie jeden z najlepszych horrorow

ocenił(a) film na 8
uku

ja oglądałem tą drugą wersję z odtwarzaniem tasmy a później te wciągnięcie spowrotem do pokoju... rewelacjja na Bałtyku to była moim zdaniem

ocenił(a) film na 8
kopytko117

Nie wiedziałam, że są 2 zakończenia. Aż do teraz:D Chyba jeszcze nigdy nie zdarzyło się bym dokładnie pamiętała zakończenia a ono i tak mnie zaskoczyło. Tym razem wersja z odsłuchem przy żonie. Kiedy L. Jackson odsłuchiwał było jakby mniej przyjemnie ale w sumie oba zakończenia na +.

Valvena

Ja znalazłem 4 zakończenia...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones