PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1447}

15 minut

15 Minutes
6,5 13 220
ocen
6,5 10 1 13220
6,2 5
ocen krytyków
15 minut
powrót do forum filmu 15 minut

SPOKO 7/10

ocenił(a) film na 7

Dla mnie ciekawy film, ciekawy problem poruszony w produkcji ( chodzi mi o to, że można dziś sprzedać prawie wszystko, a szczególnie właśnie do telewizji ). Film przerósł moje oczekiwania, oglądałem w telewizji, a wcześniej nic o nim nie słyszałem, dobre aktorstwo ( Karel Roden szczególnie ). Polecam 7/10.
Pozdrawiam, Tomasz.

ocenił(a) film na 8
szynator_tom

Ten motyw jest już chyba znany z recenzji.

W filmie przede wszystkim pokazano cechy społeczeństwa amerykańskiego: bezkrytyczna wiara w to co mówią w telewizji, prostytutka usiłująca załatwić niewygodną sprawę za pomocą gazu pieprzowego (bo nóż sprężynowy, jaki amerykańskie córy Koryntu noszą zwykle w torebce, nie pasowałby do okoliczności), oraz mit bohaterstwa służb mundurowych (każda pokazana z innej perspektywy). Pokazano też, jak łatwo wśród tych zaślepionych dobrobytem na cudzy koszt ludzi, którzy nie spodziewają się że ktoś ich zrobi w konia bo przecież cały świat należy do nich, zostać milionerem za pomocą odrobiny sprytu i cynizmu.

ocenił(a) film na 7
szynator_tom

Film dobry,ciekawa fabuła, ale mnie nie wciągnął, czegoś mi tam zabrakło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones