PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3472}

1941

7,1 11 033
oceny
7,1 10 1 11033
6,2 8
ocen krytyków
1941
powrót do forum filmu 1941

Obraz ten jest najmniej Spielbergowski przez co jest najgorszym w karierze reżysera. Ja jako wielki fan Spielberga nie dostrzegłem w "1941" nic charakterystycznego, co cechuje i co widać w pozostałych jego dziełach. Jest wprawdzie wstawa "Dumbo", jednej z ulubionych jego bajek, ale na taki film to za mało. Sam rezyser przyznał, że nie jest zabawnym facetem i stworzył hałaśliwy i niepotrzebny obraz, o za dużym natężeniu akcji i dźwięku. Jako typowa komedia film (mnie) nie rozśmiesza. W przeciągu całego filmu uśmiałem się raz, podczas akcji w domku nad oceanem, w której ustawiono wielkie działko. Scena nieporadnej próby zatopienia okrętu i rozwałka domu była naprawdę niezła. Reszta to nie Spielberg. W tym filmie za bardzo chciał być kimś innym. Kimś kogo podziwiał, dlatego zatracił swoje wyczucie i swój styl.

Bialy_Pielgrzym

Za wyjątkiem samego początku (lądowania w Normandii) 1941 jest lepszym filmem WOJENNYM niż szer. RYan. Wiadomo że troszkę ironizuuje ale tylko troszkę.Jest to niezła komedia brez ambicji z zadaniem rozśmieszenia widz a i się udała moim zdaniem. Mogę wskazać niejeden przesłaby film Stevena jak choćby wspomniany już wcześniej Ryan. Rozumiem że jesteś jego wielkim fanem więc patrzysz na jego kino trochę inaczej niż ja, jednakże Spielberg pomimo, iż jestt wybitnym reżyserem ma w aswoim dorobku kilka brzydkich kup, w których efekty, włożony budżet, dobre zdjęcia, przesłaniają płytką jak bajoro fabułą, kpiny z historii i obrażającą każdego kto się chociaż trochę zna (szczęki), albo scenariusz tak obraża autora że nie wypada pisać że na podstawie jego opowiadania (raport mniejszośći - filom spox ale Dick się w grobie przewraca). Reasumując gdybym miał wskazać niepotrzebne filmy Spielberga wskazałbym Ryana, albo gównianą wojnę światów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones