PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30865}
7,3 20 151
ocen
7,3 10 1 20151
6,4 5
ocen krytyków
2010: Odyseja kosmiczna
powrót do forum filmu 2010: Odyseja kosmiczna

7/10

ocenił(a) film na 8

Stanley Kubrick popełnił arcydzieło. Nie można zaprzeczyć temu w żaden sposób. Twórcy postanowili pójść za ciosem i nakręcili po latach, a dokładnie po 16 latach, kontynuację. Nie ma ona wiele wspólnego z książką Arthura C. Clarke`a. Nie jest to także w pełni udany sequel. Jednakoż Peter Hyams nakręcił bardzo poprawny film, z dobrymi efektami specjalnymi, nieźle zagrany, z wspaniałym mimo wszystko klimatem. Kosmos wygląda tak fascynująco... i przerażająco jednocześnie.
Ogólnie film jest bardziej rozrywkowy, że tak napiszę, ale z drugiej strony nie dzieje się w nim za wiele, trzyma jednak w napięciu do końca.
Polecam, bo to całkiem przyzwoite kino.

ocenił(a) film na 6
PALMER_ELDRITCH

Film jest cienki jak włos na nodze w porównaniu z pierwsza Odyseją (sam sie jako tako broni), ale z ksiązką ma wiele współnego.Mianowicie z drugą z czterach tomów odyseji. Clarck wogóle ma tendecje do eksploatowania do maksimum swoich pomysłów: odyseje, czy seria Rama. Zresztą wogóle nie za bardzo za nim przepadam. Ale film opiera się i to bardzo na drugiej odyseji. Za to w zakończeniu napis na niebie jest inny w książce i w filmie ( w książce nie ma aluzji politycznych tyle heh)

użytkownik usunięty
Subterranean

Mi się podobał. Nie znam literatury na podstawie jakiej było to wszystko tworzone - ale efekt jest ciekawy, niepokojący.

Ten film nie dorasta do pięt 2001. Nadal nie wiadomo czym jest monolit. Jedynie czego się dowiedziałem, to że obca forma życia jest na Europa. Nic ponad to.
Co się stało z Bowmanem?
Czym jest monolit?
i inne pytania...

ocenił(a) film na 7
PALMER_ELDRITCH

Clarke napisał cztery części Odysei, czytałem tylko pierwszą, podobała mi się, jak i film.
Dwójka (film) jest udana ze względu na "kosmiczny" klimat, bardziej jest jednak spłycona, ale ogląda się moim zdaniem ze sporym zainteresowaniem.

PALMER_ELDRITCH

Podobało mi się, że wyjaśnili kilka kwestii jakie mogły zastanawiać po obejrzeniu filmu Kubricka. Ale temat monolitu i Bowmana nadal rodzi wiele pytań.

PALMER_ELDRITCH

2001 Odyseja kosmiczna to gniot jakich mało.

PALMER_ELDRITCH

Jak możesz mówić, że ten film nie ma związku z książką, jak to jest praktycznie wierna w 100% adaptacja... Mało tego, sam Clark przyznał, że w gdy pisał 2 część Odysei to dostosowywał ją do powstającego scenariusza filmowego i a także do filmowej wersji 2001? (w książce akcja dzieje się na Japetusie, księżycu Saturna, a nie na Jowiszu jak w filmie)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones