PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30865}
7,3 20 149
ocen
7,3 10 1 20149
6,4 5
ocen krytyków
2010: Odyseja kosmiczna
powrót do forum filmu 2010: Odyseja kosmiczna

Mieszane uczucia.

ocenił(a) film na 7

Po obejrzeniu tego filmu nie wiedziałem co mam myśleć i jak się do niego ustosunkować. Z jednej strony jest to porządny film sci-fi z lat 80-tych i miło było po raz kolejny przenieść się do rzeczywistości, która tak bardzo urzekła mnie w części pierwszej. Z drugiej strony jednak film bardzo różni się od poprzednika. To co było prawdziwą siłą części pierwszej, czyli aura tajemnicy monolitu, zachowanie komputera pokładowego. Nieskończona możliwość interpretacji faktów pokazanych na obrazie została niemal całkowicie zanegowana. Reżyser podaje na tacy odpowiedzi do pytań postawionych w poprzednim filmie co jest na prawdę bolesne dla kogoś kto pokochał wizję kubricka. I zakończenie, które wywołuje niesmak swoją banalnością.

ocenił(a) film na 6
legate48

Zgadzam się kompletnie, drugą część byłą po protu jakaś prosta. Ostatnia scena oparta na dosyć banalnych motywach. Taka mała dygresja: Dwa słońca, brak nocy ? Najciekawsza i najbardziej magiczna część dnia zastąpiona oślepiającymi promieniami ? Nie to nie dla mnie.

ssiemniak

Dwa słońca to nie brak nocy. Jeżeli wziąć po uwagę że nowe Słońce zostaje na orbicie Jowisza to nie zawsze będzie widoczne do tego na filmie widać, że to taki jaśniejszy księżyc :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones