PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30865}
7,3 20 151
ocen
7,3 10 1 20151
6,4 5
ocen krytyków
2010: Odyseja kosmiczna
powrót do forum filmu 2010: Odyseja kosmiczna

Ale moim zdaniem, miał nieco cięższe zadanie niźli sam mistrz. Próbował mierzyć się z arcydziełem światowego formatu.

Efekt finalny jest oczywiście słabszy od pierwowzoru, ale u licha czy naprawdę jest zły?

Jedyną naiwną rzeczą, jest ostatnia scena z przesłaniem wyświetlanym na ekranie monitora.

Jednakże i ją można "wytłumaczyć" okresem w jakim powstawał ów film i wszechobecnym akcentem "Zimnej Wojny"...

Rob_Rock

To oczywiste, że 90% Internautów stawia apostrof ['] niepotrzebnie, robiąc błąd...

ocenił(a) film na 8
bungrav

Nie jestem pewien, w której klasie szkoły podstawowej jesteś (stawiam na edukację bardzo wczesną), ale zanim odważysz się udzielić "porady", proszę abyś uprzednio dogłębnie zaznajomił się z tematem "porady" w sposób rzetelny.

Jedynym błędem, który tu zaistniał, jest Twoja cenna "porada", która jednoznacznie świadczy o reprezentowanym przez Ciebie poziomie wiedzy w podniesionej wyżej kwestii.

Jako, że posiadam altruistyczną duszę, to zupełnie bez opłaty, wskażę Ci poprawne rozwiązanie niezgłębionej przez Ciebie tajemnicy stosowania apostrofu.

Otóż ów apostrof to - cytuję:

"znak graficzny w kształcie przecinka nad linią, oznaczający zanikłą samogłoskę (np. fr. l'ami zamiast le ami), lub oddzielający końcówkę polską, którą dodajemy do wyrazu obcego w jego oryginalnej pisowni".

Źródło:
Słownik języka polskiego pod redakcją prof. dr Mieczysława Szymczaka, PWN, Warszawa 1988, tom pierwszy, str. 70-71.

I na koniec.

Może Ciebie to zadziwi, ale to jest forum o FILMACH, na którym ocenia się FILMY...

ocenił(a) film na 6
Rob_Rock

Faktycznie wybitnie nie na temat, ale niestety Kubrickowi, a nie Kubrick'owi. Nazwisko nie jest polskiego pochodzenia, ale kończy się spółgłoską. Kiedy kończy się samogłoską - apostrof stosujemy - np. Kennedy'emu (chyba, że samogłoska wymawiana jest jako spółgłoska - np. Dysneyowi bo Dysney [disnej])

Rob_Rock

Skoro już mowa o błędach to mógł, a nie "móg".

ocenił(a) film na 8
monster00

No widzisz - nie docisnąłem "l" + Alt na klawiaturce i już rycersko spieszysz z pomocą.

Rozumiem, że temat filmu jak zwykle nie jest ważny?

Jeśli jesteś tak skrupulatny, to zajmij się lepiej dialogiem, który sam ze sobą dzielnie toczysz, udając, że to konstruktywny "dyskurs".

http://www.filmweb.pl/film/Mutant+3+Obro%C5%84ca-2003-114985/discussion/Tragiczn y+film.,1623733

Nieprawdaż?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Rob_Rock

@Rob_Rock: Wystarczyło powiedzieć "ok, moja pomyłka"...

@monster00: Przesadziłeś i to zdrowo.


Tak szczerze panowie, o co ta kłótnia? O to, kto kogo ma przeprosić... za co?
Korzystajcie z tego świata razem. Korzystajcie z niego w pokoju.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones