PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30865}
7,3 20 138
ocen
7,3 10 1 20138
6,4 5
ocen krytyków
2010: Odyseja kosmiczna
powrót do forum filmu 2010: Odyseja kosmiczna

dobra kontynuacja

ocenił(a) film na 9

po obejrzeniu 2001 podchodziłem do 2010 z dystansem. Filmu nie nakręcił Kubrick ,więc pewnie okaże się gniotem . To co zobaczyłem przyprawiło mnie o zachwyt. Bardzo dobra kontynuacja!!! Wszyscy narzekają ,że nie ma tego klimatu co 2001 , ale to jest jego wielki plus .Poprostu nie ma powtórki z rozrywki.Film jest bardziej zrozumiały i przejrzysty dla szerszej widowni.Myślę ,że lepszej kontynuacji nie dało się poprostu nakręcić! Co o tym sądzicie?

ocenił(a) film na 8
j_krzykawa

I bardzo mi się podoba to podejście: nie ma powtórki z rozrywki. Zresztą sądzę, że sam Kubrick nie powtórzyłby klimatu 2001. Chyba nie miałby nawet takiego zamiaru. Również uważam, że 2010 jest znakomitą kontynuacją, rzeczywiście z przesłaniem bliższym szerszej widowni, ale jednocześnie nie zaprzecza przesłaniu z 2001, a nawet to przesłanie podtrzymuje (przynajmniej w mojej opini, gdyż istnieje wiele interpretacji tego dzieła). Oba te filmy bardzo cenię: 2001 uważam za największe dzieło filmowe, nie tylko w gatunku sf, natomiast 2010 oceniam trochę gorzej, ale tylko trochę.
Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones