PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30865}
7,3 20 127
ocen
7,3 10 1 20127
6,4 5
ocen krytyków
2010: Odyseja kosmiczna
powrót do forum filmu 2010: Odyseja kosmiczna

ehhh

ocenił(a) film na 8

21 wiek a filmy o kosmosie można policzyć na jednej ręce. Przecież takie ciekawe filmy można
stworzyć gdzie scena rozgrywa się właśnie gdzieś w kosmosie, na innej planecie. Obcy, Odyseja,
Mój własny wróg, Starwarsy, Startreki, Avatar i to chyba tyle. Do tego starsze, lub niskobudżetowe
produkcje których też nie ma zbyt wiele. Nikomu się dupy nie chce ruszyć i stworzyć taki film, czy
może teraz modne tylko gołe cycki i wampiry ?

użytkownik usunięty
KopsonKrk

Masz rację. Przyszłość wyszła z mody, złoty wiek S-F minął. Wkurza mnie to gadanie, że "Przyszłość już była" i, że jesteśmy "post cośtam", kłamstwa napędzające konsumpcjonizm i ograniczające myślenie. S-F w literaturze zawsze było traktowane jako druga kategoria, jako coś gorszego, bajki dla dzieci. W kinie nie inadczej, S-F kojarzy się z akcją i efektami specjalnymi, ten schemat jest krzywdzący, bo ten gatunek ma duży potencjał. Zawsze pozostaje pójść do biblioteki i poszukać czegoś ciekawego. Polecam cykl zbiorów: "Rakietowe szlaki" przedstawia ciekawe i często odjechane opowiadania ;)

ocenił(a) film na 8

Akurar książek fantasy/sf nie lubie zbyt ;p. Uwielbiam sf z lat 70/80 gdzie pomyslow na ciekawe filmy bylo mnostwo. Wtedy tez nie bylo przesadzonych efektow- tylko statki kosmiczne czasem, ktore byly wporzadku. Ale tez takie filmy jak Avatar gdzie mnostwo efektow, jak dla mnie sie fajnie oglada, jednak to tylko jeden z elementow filmu, powinno byc cos wiecej :]

ps sorry za brak Polskich znakow

użytkownik usunięty
KopsonKrk

Dobry pomysł w S-F to podstawa ;)
Nie zapominaj, że fantastyka to nie tylko kosmos i lasery.Dobrych filmów S-F trochę jest, ale jest różnica między dobrym filmem akcji, a ambitnym filmem, musisz wiedzieć co chcesz obejrzeć, żeby się nie rozczarować:
-Matrix
-Incepcja
-Dystrykt 9
Trochę mniej ambitne, ale przyjemnie się ogląda:
-Kod nieśmiertelności
-Wyspa
-Equilibrium
-Elisium

ocenił(a) film na 8

no tak, z takich niekosmicznych lubie Terminatora 1,2, i Matrixy 1,2,3 a pozatym uwielbiam serie Planeta małp, choc 1 czesc najlepsza

z tych filmow co podales nie podobal mi sie Dystrykt 9

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones