PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30865}
7,3 20 137
ocen
7,3 10 1 20137
6,4 5
ocen krytyków
2010: Odyseja kosmiczna
powrót do forum filmu 2010: Odyseja kosmiczna

Właśnie obejrzałem film w jakości HD, jestem pod wielkim wrażeniem efektów specjalnych jakie zobaczyłem. W dzisiejszych filmach komputerowo wykreowane statki kosmiczne nie umywają się do zaprezentowanych w odysei kosmicznej, świetne wrażenie sprawia także wygląd Jowisza.
Muzyka bardzo charakterystyczna dla mrocznych SF z lat 80,czyli świetna.

Polecam film wszystkim fanom starych Sci-fi.


ocenił(a) film na 8
deleon7201

To jasne jak słońce. We wszystkich starych wysokobudżetowych produkcjach s-f, efekty są lepsze niż w tych dzisiejszych. Poprostu dobrze sfilmowane modele wyglądają dużo lepiej i bardziej realistycznie niż komputerowy kolorowy syf. Patrz np. na Star Wars, w nowych efekty komputerowe, mimo niesamowitego zaawansowania nie robią takiego wrażenia jak te w starej trylogii.

ocenił(a) film na 6
Indrid_Cold_84

Dobrze powiedziane.
Na mnie ogromne wrażenie zrobił w tym filmie zwłaszcza jeden efekt specjalny. Chodzi mi o ujęcie z oczu astronauty, kiedy unosząc się w przestrzeni kosmicznej zbliżają się powoli do wirującego bezwładnie "Discovery". Jedno zwykłe ujęcie, prosty efekt specjalny - oczami astronauty widzimy jego własne nogi i ogromną, powoli przesuwającą się powierzchnię Jowisza znajdującego się całe tysiące kilometrów dalej (a właściwie można by powiedzieć "poniżej", gdyby nie to że w kosmosie pojęcia "góra" i "dół" nie mają sensu :P

Jestem skoczkiem spadochronowym więc widok ziemi z dużej wysokości (i uczucie unoszenia się nad nią) nie są mi obce, a jednak ta prosta scenka zrobiła na mnie ogromne wrażenie idealnym odwzorowaniem nieopisanej przestrzeni kosmosu :)

deleon7201

Mi się podobały najbardziej ujęcia Leonowa z kosmosu. Wielki przerażający statek, któremu mroczności nadawała jeszcze charakterystyczna dla tego filmu muzyka. Poza tym podobała mi się jeszcze scena Aerodynamicznego hamowania statku i próba dostania się do Discovery przez Curnowa i Brajlovskiego. Ogólnie film bardzo mi się podobał tak jak i pierwsza część, oraz książkowa tetralogia Artura C. Clarke'a.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones