PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97088}

21 gramów

21 Grams
7,6 146 482
oceny
7,6 10 1 146482
6,8 28
ocen krytyków
21 gramów
powrót do forum filmu 21 gramów

obejrzałam ten film dwa lata temu i KOMPLETNIE nie pamiętam o czym on byl. nawet czytając opis nic mi nie świta..

ocenił(a) film na 6
majsaa

Podzielam Twoje zdanie. Też nie pamiętałem po kilku latach absolutnie nic z tego filmu, więc postanowiłem go obejrzeć ponownie :)
Właśnie skończyłem kolejną "projekcję", czując się, jakbym widział go pierwszy raz ;-P ...i mam wrażenie, że za jakiś czas znów zapomnę, o czym był... (nie, nie mam alzheimera ;P).
Tematyka, którą poruszono w filmie jest skomplikowana i trudna ("waga" życia), pokazane są najsilniejsze uczucia i emocje w ludzkim życiu... ale sposób prezentacji (przesadne zagmatwanie) uniemożliwia właściwy odbiór... poza tym brakuje tu po prostu "tego czegoś"... zamiast "21 gramów", które jakoś nie "odurzają" polecam Miasto Gniewu (http://www.filmweb.pl/Miasto.Gniewu) - o tym filmie trudno zapomnieć :)
Pozdrawiam!

sALLAcH

ja zapamiętałam na pewno to że bardzo mało było w tym filmie o tych 21 gramach...

ocenił(a) film na 6
majsaa

Tak... dr Duncan McDougall byłby zażenowany tym faktem ;-P Lata jego badań spłycono do zaledwie jednej sentencji, w filmie dumnie zatytułowanym wynikiem, który udało mu się osiągnąć :-D
Swoją drogą przypomniałem sobie o tym filmie dzięki dość specyficznej grze "Dear Esther"... motyw liczby 21 pojawia się w niej dość często... i da się odczuć niemal namacalną sugestię aby skojarzyć ten motyw z tematyką "wagi" człowieka odchudzonego... o własne ciało :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones