PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=139141}

28 tygodni później

28 Weeks Later
6,6 54 671
ocen
6,6 10 1 54671
6,8 8
ocen krytyków
28 tygodni później
powrót do forum filmu 28 tygodni później

Oglądałem ten film dla obsady, dla Rosy Byrne, Imogen Poots i dla Jeremy Renner. Lubie tych aktorów ale film kompletnie nie trzymał się kupy :/
Lubie oglądać wczuwając się, często w imie dobrego seansu trzeba sobie co nieco podopowiadać, i "połączyć kropki" by to miało sens ale tu było to za bardzo zrąbane, szkoda.
Broń biologiczna i schowanie się w samochodzie :)))) do tego wysiadający Doyle z auta, zakrycie twarzy ubraniami (to działa, ale jak jest ZIMNO a nie podczas biologicznego ataku).
Nie chce mi się wszystkiego opisywać co tutaj było nie tak, za dużo tego, obejrzałem to z nudów i tyle, ZA DUŻO NIEŚCISŁOŚCI

kowal1528

Zrozum jedno: to tylko film, w dodatku horror, co samo w sobie już stanowi zaprzeczenie realizmu, bowiem ten gatunek traktuje go mocno umownie (jak wklepiesz sobie definicję horroru w jakąś wikipedię, to już w drugim jej zdaniu jest mowa o tym, że do pozornie realnie przedstawionego świata wprowadza się elementy, które zaprzeczają prawom w nim rządzącym czyli potwory, duchy, etc). BTW: Gdyby bohaterowie podejmowali racjonalne decyzje, nie byłoby tej historii bo zamiast wracać do Londynu, woleliby trzymać się od niego z daleka. To kolejna reguła gatunkowa. Dalej - błędy, jak chociażby scena z samochodem, w której bohaterowie przeżyli atak z użyciem gazu. No ok, można się czepiać, ale to wciąż nie jest jakaś mega rażąca wtopa - na pewno jest to o wiele bardziej do przyjęcia, niż jedna scena z "Blair Witch" z 2016 roku i pewna szybka wspinaczka na drzewo w wykonaniu osoby, która ledwo co może się poruszać :) Mnie osobiście trochę nie przekonywało to, jak szybko wirus reaguje, kiedy dostanie się do organizmu zdrowego człowieka. Stoi to w sprzeczności do rzeczy głoszonych przez medycynę, ale - jak już napisałem na początku - bierzmy na poprawkę to, że to tylko fikcja filmowa plus założenia kanwy gatunkowej . Moim zdaniem film jest naprawdę udany i pod wieloma względami przebija część pierwszą, która niekiedy była przegadana i horror gdzieś się wymykał. Tutaj tego nie ma, jest niesamowity klimat plus ciągłe utrzymywanie w niepewności, rozmach tylko w najbardziej kluczowych scenach, bez hollywoodzkiego patosu i to, co stanowi kwintesencję kina grozy - ponure zakończenie z zarażonymi w Paryżu. Jak chcesz realne kino, załącz sobie jakiś dramat, bo ten gatunek filmowy stara się pokazywać realne, prawdopodobne postaci bez jakiegoś większego koloryzowania. A jeśli film ma być w 100% realistyczny, to obejrzyj sobie jakiś dokument. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones