PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=139141}

28 tygodni później

28 Weeks Later
6,6 54 679
ocen
6,6 10 1 54679
6,8 8
ocen krytyków
28 tygodni później
powrót do forum filmu 28 tygodni później

Jako horror ogólnie dobry ale fabuła piekielnie denerwująca.
Uwaga bo będe troche spoilerować.

Jak zawsze wszystko przez dzieci się wydarzy bo są ciekawskie. Nie ma to jak mnóstwo wojska i co...każdy głupi może wyjść poza strefe?
Wojsko oczywiście widzi, że dwójka dzieci wychodzi ze strefy, jako, że jest tylko jeden dzieciak w całym obozie wiadomo kto to taki a i przez to wiadomo dokąd zmierzają...ale oczywiście wojsko dopiero przylatuje po fakcie..
Matka poddana kwaranntanie niby taka ważna i niebezpieczna zarazem ale żadnego strażnika nie ma, okazuje się, że woźny ma nawet dostęp do każdego miejsca nawet ściśle wojskowego.
Snajperzy na dachu, zbudowana cała forteca ale co? okazauje się, że na dach mogą się zarażeni dostać bez problemu...Normalnie genialne.
Pani lekarz chociaż wie, że dzieci mogą mieć w sobie antyvirus i zarazem mogą być zarażone usilnie próbuje je uratować..tylko tak naprawde w jaki sposób? Chce przewieź zarażonych do innego państwa? To tylko gratulować mądrości lekarzowi. Czy też chce by szefostwo projektu ich nie zabiło tylko zbadało? Ale problem w tym, że nikomu nie mówi czemu.. "te dzieci są ważne.." i koniec i weź ty babe zrozum.
Zrzucenie napalmu, niby fajne, niby ok ale nie wiedziałem, że wystarczy schować się za rogiem by cię płomienie nie dosięgły.... że też wietnamczycy na to nie wpadli podczas wojny w Wietnamie.
Oczywiście zarażony ojczulek musiał spotkać własne dzieci na końcu filmu...
I wielki hit nad hitami czyli helikopter z dziecmi, które mogą być zarażone opuszcza anglie i leci bóg wie gdzie... świetna kwaranntana skoro pozwalają tak latać pilotom....

Ogólnie scenny akcji, sceny z potworkami bardzo dobre, muzyka taka jak w pierwszej części czyli też bardzo dobra ale ogólnie fabuła denerwująca. Czyli tępe super uzbrojone wojsko i dzieci przez, które wszystko się dzieje...

ocenił(a) film na 7
kakerot

SPOILERY SPOILERY SPOILREY - TU I W POPRZEDNIM

Nestety trzeba się zgodzić z że w filmie na bekier są z logiką. Może nie można się przyczepić do wszystkiego [do dostepu na dach do snajperów nie pamiętam aby tam ONI DOTARLI] jednakże gdyby przeczytano zarysy filmu jeszcze raz to ktoś musiałby wpaść że to kupy się nie trzyma i powiela schematy.
SA np. dzieci można było wpuścić w kanał, ktory znały tylko one i tak się wydostać poza strefę.
Ale tak naoprawdę tżebabyło by przebudowac trochę wiecęj co jednak odbiłoby sie lepiej na wizerunku filmu.

Gdyby nie starte schematy, głupoty film obroniłby się jednym palcem. TAk film bronił się nowym typem zombi [biegające] i poprzednią częścią.. Pierwszy kawałek filmu póki nie wprowadzono wojska był najstraszniejszy - potem za dużo myślenia, gadania, przekonywania widza, brojących dzieci.
Jeszcze kilka efektów jak: napalm, pokaz snajperski, scena koszącego śmigłowca. Jednak technologia i dramat zaczyna przeważać nad horrorem.
Zdecydowanie wolałbym jednak iść do kina na pierwszą część.

ocenił(a) film na 4
P_A_W_E_L

Zupełnie się z wami zgadzam. Strona wizualna i sceny akcji bardzo dobre, ale logika (a raczej jej brak) w fabule bardzo drażni. Zdecydowanie wolę 28 dni niż tę cześć. Boję się że niedługo będziemy mieli film ?28 lat później? - zaraza w Nowym Yorku?

ocenił(a) film na 3
Nachtjager

Skoro spoilery, (a jeszcze filmu nie oglądałem, i nastawiam się b. pozytywnie), to nie przeczytam, co tu piszecie, ale z tego co widzę na oko, raczej narzekacie i doszukujecie się logiki w horrorze o zakażonych furiatach... W 28 dni później też było dużo nielogicznych scen, z zawadiackim wjeżdżaniem do ciemnego tunelu, frywolnym chodzeniem po supermarkecie, wejściem Jim'a do jakiegoś opuszczonego budynku, w którym aż roiło się od śmierdzących umarlaków, tylko po to, by powiedzieć "is anybody here?", albo scena z filozoficznym wywodem dziewczynki na blokowym balkonie... Ale czy to psuje wizerunek i odbiór tak przerażającego i złowieszczego filmu?
Nt. 28 weeks later będę mógł mówić po obejrzeniu, a na pewno nie będę oglądał jakichś kinowych wersji na komputerze, tylko poczekam sobie do sierpnia... I wybiorę się do kina.

Pozdr...

ocenił(a) film na 3
70R

Mała poprawka: nie "frywolny", a "niefrasobliwy" ;-) to odnośnie chodzenia po supermarkecie... ;-)

ocenił(a) film na 7
Nachtjager

BEZ SPOILERÓW
Chyba masz rację że przydużo narzekamy ale to głownie chyba przez to, że za bardzo udramatyzowali ten film zamiast uhorroryzować.
TO już nie jest tak dobrze zrobiony straszak jak poprzedni.
A co do poprzedniej części i wchodzenie do budynku aby powiedzieć "jest tu ktoś" to też mnie wkurzała.

ocenił(a) film na 3
P_A_W_E_L

Mimo wszystko, wierzę, że 28 tygodni później będzie najlepszym horrorem ostatnich lat...

70R

Tu nie będzie spoileru więc można czytać.

Zgadzam się, w pierwszej częsci też było sporo "genialnych" kawałków ale w przeciwienstwie do dwójki, gdzie jak dla mnie najlepszy kawałkiem filmu był końcówka tzn wariacki rajd Jima czy jak on tam miał, wtedy z tą muzyka i z tym jego bieganiem i zabijaniem aaach. W dwójce najlepszy jest chyba początek i powiedzmy środek i wpadki logiczne nasilają się pod koniec czyli ogólnie denerwujesz się przed napisami, czyli wychodzisz z kina zdenerwowany;) Gdzie w pierwszej częście wychodziłeś podjarany;)

ocenił(a) film na 10
kakerot

MALY SPOILER
masz rację z tą realnością - było kilka wypadków, mnie najbardziej irytuje fakt zępedzenia ludzi na kwarantanne gdzie przez drzwi mógł wejść jeden zarażony.
KONIEC SPOILERA

Z drugiej strony - nie zapominajmy że to horror. Ja horrorów nie lubie, nigdy mnie nie straszą - a na tym siedziałem przez cały czas wkręcony na 100% - efekt emocjonalny osiągnięty genialnie - za to mu chwala.
NAJLEPSZY HORROR zaraz po 28 dni później jaki widziałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones