PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200546}

3:10 do Yumy

3:10 to Yuma
7,4 64 565
ocen
7,4 10 1 64565
6,8 17
ocen krytyków
3:10 do Yumy
powrót do forum filmu 3:10 do Yumy

Równie dobry jak film z '57.

użytkownik usunięty

Oglądałem oba filmy w jednym dniu w kolejności chronologicznej. Film z '57 roku to
przyjemny klasyczny western, bardzo dobry w swoim gatunku. Zasiadając do nowej wersji
miałem w pamięci negatywne opinie o filmie, że niby gorszy od pierwowzoru więc po
skończonym seansie byłem pozytywnie zaskoczony: Film jest równie dobry co stara wersja.
Mangold nakreślił tutaj swoją wersję historii o Ben'ie Wade'dzie, wersję bardziej skomplikowaną, bardziej ponurą. Aktorsko moim zdaniem wszystko jest na najwyższym
poziomie, Crowe, Bale i Foster(!) zagrali świetnie.(nie mówiąc o tym że Bale jest jednym z
moich ulubionych aktorów :) Podczas seansu ani razu nie spojrzałem na zegar filmu co oznacza że film się nie dłużył i przyjemnie się go oglądało. 8/10
Pozdrawiam.

użytkownik usunięty

(edycja nie działa, standard)
PS: Bardzo fajne też były momenty w których aktorzy używali dokładnie takich samych słów jak w filmie z '57 (np. moment w którym Ben mówi Dan'owi że lepiej dbałby o jego żonę)

Foster chyba wypadł najlepiej. Naprawdę jego postać zapadła mi w pamięci najbardziej. A ogólnie to szkoda mi go, bo był przecież tak oddany swojemu szefowi a... nic mu z tego nie przyszło delikatnie mówiąc.
Dobra recenzja filmu znajduje się również tutaj: http://www.hitosfera.com/recenzja/310-do-yumy/320

ocenił(a) film na 9

Mi też się bardzo podobał, ale chyba najlepsze w tym filmie jest to, że Pan Mangold nakręcił naprawdę dobry western. Dlatego wielki plus za odwagę, bo ten gatunek umiera w dzisiejszych czasach...

ocenił(a) film na 8

Jakoś nigdy nie zasiadałam do westernów, nie przekonywały mnie, ale ten film mnie pozytywnie zaskoczył :) Świetnie sie go oglądało.

ocenił(a) film na 9
olik124

Dokładnie, również nigdy nie interesowały Mnie westerny, ale byłam zaskoczona. Crowe świetny.

Piszę tutaj, bo nie mogę wysyłać wiadomości. Chodzi o pomoc (podanie kilku tytułów westernów) w sprawie recenzji do mojej pracy zaliczeniowej na studiach. Jak będziesz chciał mi pomóc, to napisz pw.

ocenił(a) film na 4

eeee, no chyba raczej nie widziałeś pierwowzoru, jeśli oba stawiasz w tym samym rzędzie. teraz już nie potrafią kręcić westernów. każdy pcha się do nich z efektami specjalnymi. a to bez sensu.

użytkownik usunięty
ser_ser

ogólnie się zgadzam z tym że nowa yuma jest wyjątkiem, to dobry film.

użytkownik usunięty

Nie widziałem tego z 57 r i jakoś mam do niego opór. Ten natomiast jest świetny, odczucia te same co ty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones