PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200546}

3:10 do Yumy

3:10 to Yuma
7,4 64 594
oceny
7,4 10 1 64594
6,8 18
ocen krytyków
3:10 do Yumy
powrót do forum filmu 3:10 do Yumy

Slyszalem dobre opinie na temat tego filmu. Obejrzalem wreszcie i..rozczarowalem sie na calej linii. Jedynie milosnicy klasycznych westernow moga spogladac na ten film laskawym okiem. Muzyka,gra aktorska,scenografia,zdjecia itd.,od strony technicznej nie ma sie za wiele do czego przyczepic. Wysoki poziom produkcji zza oceanu. Ale fabula..merytorycznie,czy innymi slowy - realizm tej opowiesci - to jakies bajdy i uraganie zdrowemu rozsadkowi. Owszem,w czasach pierwowzoru film byl do strawienia,czy wrecz mogl sie podobac,ale dzisiaj to raczej kpina z widza. Im dalej w film,tym bardziej komicznie.

chris744

Niestety muszę się z tym zdaniem zgodzić. Wczoraj na TVP Kultura w całkiem niezłej jak na ten kanał kopii bo 16:9 go obejrzałem.
Przy napisach końcowych nie mogłem uwierzyć, że historia może być aż tak naiwna i kpiąca z widza.
Niedociągnięć scenariusza jest tyle, że ciężko wyliczać. Gra aktorska po prostu dobra bo dobrzy aktorzy ale nic poza tym.
Do teraz mam nerwy, że straciłem tyle czasu.

ocenił(a) film na 4
chris744

No coż, alergii na niego nie mam ale rzeczywiście grzechem byłoby wrzucenie go do jednej szuflady dla starych i poczciwych old boyów :)

użytkownik usunięty
chris744

Dla mnie rewelacja. Granice między honorem a moralnością. Spełnianiem potrzeb, a byciem porządnym człowiekiem. Mamy tu dwóch podobnych do siebie, honorowych ludzi, o podobnych psychologicznych potrzebach, ale każdy obrał w życiu inną drogę. Jeden, ten "zły", jest w pewien sposób spełniony mentalnie, ale obarczony na sumieniu moralnie. Drugi odwrotnie - trapi go brak poczucia własnej wartosci, niespełnony ambicjonalnie, za to moralnie uważany za dobrego człowieka. Zycie sprawia że stają po dwóch stronach barykady, ale ich psychiczne podobieństwo zaczyna na nich oddziaływać. W samczo spełnionym Benie Wadzie rodzi się wobec Dana zrozumienie i współczucie co do potrzeby odzyskania honoru, zmieszane z podziwem pod względem jego moralności i praworządności. Dan z jednej strony potępia Bena, z drugiej podziwia i zazdrości. Rozgrywka psychologiczna między dwoma głównymi bohaterami w tym filmie jest dla mnie bardzo przekonywująca. Akcje które podejmują bohaterowie też.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones