PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=200546}

3:10 do Yumy

3:10 to Yuma
7,4 64 594
oceny
7,4 10 1 64594
6,8 18
ocen krytyków
3:10 do Yumy
powrót do forum filmu 3:10 do Yumy

pomyłka

ocenił(a) film na 3

Christian Bale - jeden z najlepszych obecnie aktorów zagrał w takim filmie? Chyba miał jakiś kryzys. Film jest schematyczny, wiem, że to western, i powinien być schematyczny, ale niestety nie dorównuje w zabawie konwencją takim hitom jak "Bez przebaczenia", czy "Prawdziwe męstwo". Scenariusz pisany jak pod Chucka Norrisa. Szkoda czasu

krusoe

Jaki kryzys? Jaki schematyczny i jakiego Chucka? z łaski swojej dopisz że to Twoje własne zdanie bo nie każdy się z Tobą zgodzi.
Może ktoś chciałby film jednak oglądnąć a ty piszesz z grubej rury ,,Szkoda Czasu,, ;) nie przesadzaj ;)

ocenił(a) film na 3
danielpiw23

To moja opinia, ktoś może się nie zgodzić. Film jest owszem ładnie zmontowany, dobra gra aktorska, ale historyjka jest taka pompatyczna. Dobry farmer - rewolwerowiec w spoczynku wyrusza by służyć sprawiedliwości, pod wpływem jego dobroci bandzior przechodzi przemianę. Do tego niektóre scenki jak z filmów o Indiana Jonesie - gość rzuca ładunek wybuchowy w tunel, farmer - rewolwerowiec w spoczynku trafia w lecący ładunek i jest wielkie bum, które pozwala im uciec. Trochę takie na siłę

krusoe

Fajnie że to Twoja właśnie opinia.
Każdy się może zmienić.Dobry farmer od tak nie wyruszył sobie tej sprawiedliwości bronić.Zapewnienie lepszego bytu rodzinie i uznanie w oczach syna to chyba dobre argumenty.Co do tej sceny w tunelu heh Indiana;)może i na siłe,nie każdego to zrazi...;)

ocenił(a) film na 3
danielpiw23

Ok, pobudki farmera były jak najbardziej racjonalne i nie ma tu mowy o porywach serca, o walce w słusznej sprawie. Bandyta owszem mógł się zmienić, ale czy aż do tego stopnia, że wystrzelał wszystkich swoich towarzyszy, którzy ryzykowali aby go uwolnić? To taka przemiana z bandyty w zdrajcę. Trochę się kupy nie trzyma

krusoe

No trochę wyszła zdrada czasem tak w kinie bywa;)chyba że nazwać to można swojego rodzaju nawróceniem za sprawą drugiej osoby którą się podziwia i szanuje;)od przykład mam w Star Wars jeśli oglądałeś i wiesz jaką przemiane mam na myśli ;)
wszystko zależy od filmu i od tego jak się go odbierze;)
jakiś ciekawy film z Christianem polecisz w ramach tej konwersacji?;)

ocenił(a) film na 3
danielpiw23

Christian Bale jest takim aktorem, który gdzie nie zagra, tam zagra dobrze. Dobre filmy z nim natomiast to np. Fighter, Batmany czy Mechanik. Star Wars, wiem wiem, są fani i nie-fani Star Wars, ja zaliczam się do tych drugich:)

krusoe

dobra spoko dzięki;)

ocenił(a) film na 3
danielpiw23

anytime, pozdrówka;)

krusoe

"Dobry farmer - rewolwerowiec w spoczynku wyrusza by służyć sprawiedliwości, pod wpływem jego dobroci bandzior przechodzi przemianę"
Mocno spłyciłeś fabułę, jakbyś na siłę próbował wytknąć jakieś słabe punkty tego filmu.
Ani Dan nie wyruszył służąc sprawiedliwości - '200 dolarów albo nie idę' - więc pobudki chyba nieco inne, ani też Ben nie przeszedł jakieś znaczącej przemiany - zabicie bandziorów na koniec miało raczej pokazać to jak bardzo zżył się z Danem i chęć pomszczenia przyjaciela.
Ale mogę się mylić, też jakoś wnikliwie tego nie analizowałem, po prostu takie są moje odczucia zaraz po seansie.

ocenił(a) film na 7
krusoe

Schematyczny może nie, ale cierpi na kilka strasznych chorób. Gdyby nie idiotyczne zakończenie, to by był całkiem dobry film. Pastwię się trochę i porównuję oba u siebie w podcaście, jakby ktoś miał ochotę posłuchać, to zapraszam: http://k-pok.gniazdoswiatow.net/odcinek-61-miedzy-pietnasta-a-trzecia/

ocenił(a) film na 6
godai

wlasnie....gdyby nie idiotyczne zakonczenie....

ocenił(a) film na 9
krusoe

nazywanie Bale najlepszym aktorem to jest totalna pomylka ten facet to jakieś drewno co film ta sama mina aktor jednej miny

krusoe

Mi się tam film bardzo podobał, pomimo tego, że do westernów jestem nastawiona z góry negatywnie (dziki zachód jakoś mnie nie pociągał nigdy) to spędziłam ponad 2 h przed telewizorem z przyjemnością go oglądając. Rola Bena Wade'a super zagrana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones