PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=486130}

300: Początek imperium

300: Rise of an Empire
6,1 95 263
oceny
6,1 10 1 95263
5,0 10
ocen krytyków
300: Początek imperium
powrót do forum filmu 300: Początek imperium

jak Xerxes się zamienił pod woda?? Za pomocą czarów? jak wytłumaczyć jego przemianę??

użytkownik usunięty
rotanimod

tak za pomocą czarów bo ten film jest zrobiony na podstawie komiksu a nie faktów

ocenił(a) film na 7
rotanimod

Nie można tego wytłumaczyć - oczywiście, może historycznie było tak, że Kserkses po wstąpnieniu na tron zmienił sój ,,image" i charakter, ale w tym filmie ta scena to czysty odjazd, który albo polubisz, albo nie. To scena wzięta wprost z mitologii i fantasy, gdzie takie przemiany bohaterów lub antybohaterów są ważną częścią konwencji (np. przemiana Anakina w Vadera - również mroczna, brutalna, ogień, który ,,oczyszcza" itp).

ocenił(a) film na 3
rotanimod

wiem ,ze to nie na faktach itp.... ale mi chodzi jak to wytłumaczyć w filmie? magia? (w 1 części nie było magi)

ocenił(a) film na 3
rotanimod

Już w pierwszej części były elementy rodem z fantasy więc czemu w drugiej nie dać magii?

rotanimod

To raczej scena symboliczna, miała tylko w skrócie pokazać jak Xerxes ulegał przemianie zarówno od wewnątrz jak i zewnątrz. Czary w świecie filmu raczej nie istnieją.

ocenił(a) film na 3
szmyrgiel

yyyyyy? czyli jak to wytlumaczyc w filmie? ?;]

ocenił(a) film na 4
rotanimod

Kąpiel w moczu gejów zmieniła go w króla Love Parade.

ocenił(a) film na 3
Bodzepor

masz kisiel zamiast mozgu

ocenił(a) film na 4
rotanimod

Heh, mocne słowa jak na wtórnego analfabetę.:P

ocenił(a) film na 3
Bodzepor

To była bardziej jaskinia BDSM.

ocenił(a) film na 3
rotanimod

odpowie ktos?

rotanimod

To tak jakby pytać w jaki sposób woda z Lichenia leczy ludzi. To tylko fantazja twórców, nic więcej.

ocenił(a) film na 4
marcin261287

Uleczenia od wody z Lichenia to klasyczny efekt placebo.

Bodzepor

Zgoda. Dlatego podałem to jako przykład, bo ludzie sobie tak wymyślili.

ocenił(a) film na 3
rotanimod

Mnie najbardziej śmieszy że z chłystka który ma 189cm wzrostu nagle zrobiło się 2,5 metra :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones