PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=794796}

303. Bitwa o Anglię

Hurricane: Squadron 303
5,4 25 590
ocen
5,4 10 1 25590
4,7 12
ocen krytyków
303. Bitwa o Anglię
powrót do forum filmu 303. Bitwa o Anglię
PanKracjusz

Nie chce mi się czytać tych twoich wypocin, bo działasz tu na zlecenie. Wciskasz się wszędzie, tyle, ze bez argumentów, atakujesz tylko każdego, kto pisze prawdę o tej pseudo - produkcji

big_army

Sam działasz na zlecenie i płaczesz jak małe dziecko. Brak argumentów i ciągle się wykręcasz od merytorycznej odpowiedzi, bo nie masz argumentów.

PanKracjusz

A ty trollujessz jak małe dziecko. Pokaż swoje oceny, już dychę dałeś temu "genialnemu" filmowi? No, proszę, jak taki jesteś "przypadkowy" użytkownik, co się chowasz?

big_army

Przepraszam bardzo ale czy ty widzisz co piszesz czy patrzysz na mecz legii Warszawa i przypadkowo dotykasz klawiatury
Jak na zlecenie
PanKracjusz właśnie stosuje argumenty
A ty uciekasz od odpowiedzi więc po prostu obrażasz
Napisał że datę przesunięto z powodu jakiejś rocznicy a ty udajesz że tego nie widzisz

big_army

Przestań się napinać, bo nie da się czytać tego bełkotu. Rok temu, gdy rozpoczęły się prace na tym filmem ROBOCZA data premiery była PLANOWANA na 2019 rok, ale, że w 2018 r. wypada setna rocznica powstania RAF-U postanowiono przyspieszyć premierę, by dodatkowo film powiązać z rocznicą i dostać trochę wsparcia finansowego z różnych instytucji. W przypadku polskiego filmu (tego z Adamczykiem) zachodzi identyczna sytuacja. W 2018 r. przypada setna rocznica założenia polskiego lotnictwa, więc z uwagi na fakt, że tematyka filmu podpina się pod wspomnianą rocznicę, producenci pozyskali niemałą dotację. Smrodzisz na forum, codziennie jęczysz w milionach postów, a nawet nie byłeś w stanie dociec czemu praktycznie w jednym momencie powstają dwa filmy. Myślę, że tę kwestię wyjaśniłem Ci na tyle klarownie, że przestaniesz się mazać. Jeśli ten film Cię nie interesuje to po prostu go olej i przestań smrodzić na forum, bo to nic nie wnosi do dyskusji.

big_army

Dobrze PanKracjusz napisał , przestań smrodzić !

LANC1980

Sorry, twoją kurtkę przez pomyłkę wziąłem, stąd smród. Poszła do śmieci, zaraz minie

ocenił(a) film na 8
BIRD_WAN

Fajnie by było jakby obydwa miały taką samą obsadę

big_army

Nie no wiadomo, Adamczyk bardziej z gęby podobny :D xD

PanKracjusz

No właśnie. Zresztą dali tych paru Polaków na dokładkę, normalnie nawet tytuł mają inny, tylko na Polskę idzie w nazwie 303... Do tego ich film miał wejść w 2019, cały czas to podawali, a nagle nie z gruszki ni z pietruszki ... 17.08.2018, 2 tyg przed naszym. Na podstawie tych przesłanek to oszuści i kombinatorzy, takie jest moje zdanie

big_army

Wieści, że ten film miał wyjść w 2019 pojawiły się na przełomie września i października tamtego roku, a na początku lutego tego roku pojawił się pierwszy zwiastun, więc było wręcz pewne, że film pojawi się w tym skoro zaczęli promocję. Dla Ciebie może ni z gruszki ni z pietruszki, bo widocznie nie śledziłeś newsów tylko stanąłeś przed faktem dokonanym i takie mogłeś odnieść wrażenie.

PanKracjusz

Panie Kracjusz, czy jesteś pan k... dzieckiem? I to wyjątkowo naiwnym? Chcesz mi naprawdę "na poważnie" powiedzieć, że premiera obu filmów w ciągu 2 tygodni to przypadek??? I te ściemy z datą premiery? K... ręce opadają

big_army

Wiesz co to jest robocza data premiery? Jest to termin umowny i nieoficjalny :) Proszę sprawdzić, który film ogłosił pierwszy OFICJALNĄ DATĘ PREMIERY :) I proszę wreszcie przestać smrodzić w komentarzach i ryczeć jak dziecko :) W sumie to jest nawet zabawne, ale z drugiej strony żałosne i nienormalne, by aż tak płakać i stękać :)

ocenił(a) film na 5
big_army

To jaki tytuł ma mieć film w danym kraju decyduje dystrybutor w tymże kraju i u nas liczba '303' daje gwarancję większej oglądalności. Nie bardzo ogarniasz realia marketingu i się denerwujesz niepotrzebnie....

Gustavos

Ogarniam, wiem o co chodzi, i to właśnie mnie denerwuje. Skok na kasę tanim kosztem, zrobimy byle jak, byle pierwsi, damy 303, damy parę ckliwych, patetycznych tekstów, żeby się Polacy wzruszyli i kasa będzie się zgadzać... żenada. To co zrobili kłamiąc z datą premiery to było już w ogóle czyste k...two. Tak czy nie? Powiedz mi, kto poważny daje oficjalną datę premiery 2019 i nagle miesiąc przed ładuje się z 9 sierpnia, tuż przed naszym. Uważasz, ze to "dobry marketing" czy jawne, ukartowane świństwo maluczkich cwaniaczków?

ocenił(a) film na 5
big_army

To była data robocza. Coś musieli wpisać. Ten drugi 303 też nie jest czysto polski a z domieszka angielską. Aha i sa to duże cwaniaki :)

ocenił(a) film na 8
big_army

Premiera Dywizjonu 303 z tego co się orientuje to już miała być dwa razy https://wpolityce.pl/kultura/304048-pierwszy-klaps-na-planie-dywizjonu-303-film- o-polskich-lotnikach-z-bitwy-o-anglie-rezyseruje-wieslaw-saniewski https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/dywizjon-303-w-kinach-w-2018-roku/bgkymn 7, więc o jakim wje.....u mowa ? Nagle jak się pewnie okazało, że Anglicy skończyli swój film i będą robić premierę to i Polacy zagęścili ruchy.

piochad

Angielski film miał wejść w 2019, cały czas to podawali, a nagle nie z gruszki ni z pietruszki ... 17.08.2018. To jest nieuczciwa gra. W końcu przez k... 70 lat nikt o dywizjonie filmu nie zrobił, a nagle powstają 2 i wchodzą w tym samym czasie a niektórzy wierzą, że to... PRZYPADEK. mówię Ci, znowu jakieś rozgrywki...

ocenił(a) film na 3
big_army

Ale wiesz, że oba filmy są koprodukcjami polsko-brytyjskimi?

qolonel

Haha po co robią dwa filmy przeciętne jakby mogli połączyć siły i zrobić jeden film porządnie w reżyserii Spielberga

michalmichal_filmaniak

Okaże sie pewnie za jakiś rok, że chcieli, ale się pokłócili, bo w takie "zbiegi okoliczności" nie wierzę

qolonel

Wiesz, ten drugi to jest tak "polski', że wiesz... zobacz w którym ilu aktorów i ludzi z ekipy jest z Polski i porównaj proporcje... Często filmy mają w koprodukcji jakieś nawet dziwne kraje, bo ktoś gdzieś w RPA mundury uszył, albo w Tajlandii zrobili komputerowo efekt deszczu...:)

big_army

Ludzie, o czym wy mówicie? Oba filmy są polsko - brytyjskie... I oczywiście przed wejściem na ekrany wszyscy już wszystko wiedzą o poziomie. Bardzo POLSKIE. Rozumiem, że jak większość naszych rodaków jesteście także najlepszymi trenerami reprezentacji piłkarskiej, najlepszymi lekarzami i politykami. Jak to u nas...

Kris66

A mógłbyś nie uogólniać? Poza tym, ten drugi to jest tak "polski', że wiesz... zobacz w którym ilu aktorów i ludzi z ekipy jest z Polski i porównaj proporcje... Często filmy mają w koprodukcji jakieś nawet dziwne kraje, bo ktoś gdzieś w RPA mundury uszył, albo w Tajlandii zrobili komputerowo efekt deszczu...:) ja widzę zwiastun to A, a po drugie ludzie, czy wy k... jesteście ślepi czy głupi? Chcesz mi powiedzieć, że premiera obu filmów w ciągu 2 tygodni to przypadek?

big_army

Ciekawe czy twórcy pokazali jedyną słuszną prawdę, że piloci z 303-ciego to oczywiście geje i dlatego byli najlepsi?

and1958

Skoro są kobity na okładce czy w obsadzie to raczej ten szczegół pominięto

big_army

obejrze oba i ocenie :)

kennedy

Jest to jakieś logiczne rozwiązanie. Ja nie chce im jednak dać zarobić:)

big_army

Przecież oba są w koprodukcji polsko-brytyjskiej. Nie rozumiem oburzenia...

franziel

Idąc tym tropem pare kropel soku pomarańczowego i litr wody to dalej "napój pomarańczowy". Co tam jest "polskiego"... oj...

ocenił(a) film na 5
big_army

Skoro ten film był robiony przez 4 lata to nie jestem pewien czy się wepchnęli. Poza tym jak to niby ten drugi jest NASZ skoro to film polsko-brytyjski?

Gustavos

Ja napisałem już DOKŁADNIE o co mi chodzi. Chodzi o to, że manipulowali datą premiery, żeby nagle wskoczyć przed nasz. ZGADZA SIĘ? Jest to działanie nieuczciwe czy nie? Jest to okłamywanie? . A ci zrobili byle co, byle pierwsi, no k... sorry. Poza tym co tu jest "polskie" oprócz kilku ludzi. Słyszałeś wywiad z reżyserem? Wg niego to nawet Hindusi i Polacy wygrali wojnę, nie tylko Anglicy...

ocenił(a) film na 5
big_army

Nie , nie zgadza się. Nieuczciwie jest kraść i oszukiwać. Dać się oszukać to inna sprawa. Daty premier większości filmów sa ruchome i nawet Twoje narzekanie tego nie zmieni. Wyznacznikiem ile polskości jest w danym filmie ma być ilość aktorów z Polski? A może trzeba jeszcze sprawdzić ile jest polskiego kapitału, sprzętu itp. To kiepska droga bo przestajesz się skupiać na tym co w filmie ważne. W sumie to bez różnicy skoro i tak go nie obejrzysz i nie będziesz się mógł wypowiedzieć jak bardzo jest zły/dobry.

big_army

Cóż, i po co owa gówno burza ?
Jak ktoś będzie chciał to zobaczy oba filmy, sam tak zrobię, a to że angole kręcą, kufa niech kręcą i o nas w BANGLADESZU byle kręcili i coś się ruszyło w temacie gdzie cały czas tylko pejsiaci drygują co kiedy i jak ma być zrobione.
Po co kręcić filmy o polaczkach skoro można zrobić 1001 film o holokauście.
Tak więc trochę luzu, trochę życia wszak nic o nas podobno bez nas ....

Ahmed77

Ja napisałem już DOKŁADNIE o co mi chodzi. Naprawdę to takie trudne do pojęcia? Chodzi o to, że manipulowali datą premiery, żeby nagle wskoczyć przed nasz. ZGADZA SIĘ? Jest to działanie nieuczciwe czy nie? Jest to okłamywanie? Niech sobie cały świat robi filmy o naszych lotnikach, ale niech to robi uczciwie i na płaszczyźnie historycznej i typowo ludzkiej. A ci zrobili byle co, byle pierwsi, no k... sorry

big_army

Cóż jak widać nie tylko Hiszpańska Inkwizycja potrafi nas zaskoczy, każdy z nas ma wyrobione zdanie na owy temat, osobiście mam zamiar iść na oba filmy i nie omieszkam zabrać córki i żony :)
Dwa filmy, jeden po drugim w dwa tygodnie traktujące o tym samym dla mnie BOMBA.
Kto chce zobaczy oba kto nie chce nie zobaczy wcale......

Pozdrawiam i udanego seansu :)

Ahmed77

Spoko, jak już pisałem jest to jakieś wyjście, ale na ten nie pójdę w formie buntu przeciw traktowaniu nas jak idiotów - skok na kasę tanim kosztem, zrobimy byle jak, byle pierwsi, damy 303, damy parę ckliwych, patetycznych tekstów, żeby się Polacy wzruszyli i kasa będzie się zgadzać... ode mnie ani grosza:) Udanych seansów, napisz jak było.

big_army

Cóż mogę napisać - o co w ogóle ta spina - historię dywizjonu 303 znam tylko z książki Fiedlera - nie wiem ile w niej prawdy, ile hurrapatriotyzmu pisanego "ku pokrzepieniu" polskich od wieków gnojonych serc, i wiecznego polskiego kompleksu....dobrze że powstają takie filmy - to że dwa na raz - chyba nawet lepiej - nie wiem tylko, który będzie mniej kiczowaty - czekam na film o Monte Cassino...Bo ostatni, ponoć Polski o Westerplatte mnie zbrzydził

RogerVerbalKint

Masz rację, ale mnie chodzi TYLKO o to, że ch...je zrobili tę premierę na złość. Pokaż mi kurde poważnego reżysera, Spielberga, Allena, Quentina, który będzie kłamał, że robi premierę w 2019, żeby nagle wje...ć się z premierą przed inny film pół roku wcześniej. Znasz jakiś inny taki przykład? Czy to NORMALNE? UCZCIWE? Gdyby napisali od razu, że robią w sierpniu 2018 - Ok. A tak? na szybko, cichcem i najtańszym kosztem. Pograj w jakąś grę, nawet nie najnowszą i porównaj grafikę do tej reklamy filmu, na której Hurricane schodzi w dół - to nóż się w kieszeni otwiera. TANDETA! A o Westerplatte to mi nawet nie wspominaj... A pamiętasz ten stary? Tam to był klimat...

big_army

W gry przestałem grać, odkąd nastoletni syn mnie "wygryzł" sprzed komputera...cyfrowego/komputerowego kina to już od lat nie trawię - po co ja się pytam mam oglądać "gameplay" na ekranie ??? Starzeję się strasznie - coraz częściej wracam do starych filmów - ostatnio Hubal (po lekturze książki Jacka Komudy) i powtórka serialu Kariera Nikodema Dyzmy z niezapomnianym Wilhelmim...wrażenia te same co przed laty.
P.S. polecam Trzy bilboardy (całego tytułu nie pomnę - ale film zacny)

RogerVerbalKint

Ale masz całkowitą rację! Dlatego boli mnie, że teraz wszyscy idą w te efekty. A ci tutaj to nie dość że poszli, to jeszcze się cofnęli... A Hubal to klasyka! Ta muza! Muszę sprawdzić czy kurde już ocenę dałem. A akurat dzisiaj oglądałem reportaż z poszukiwań jego miejsca pochówku... Pozdrawiam

big_army

Uwielbiam ludzi żyjących teoriami spiskowymi, wszyscy przeciwko nam. W tej kwestii dościgają nas jako naród chyba tylko Serbowie, też wiecznie pokrzywdzeni i bez winy. Powiem Ci bardzo brutalną prawdę. Ludziom na świecie w większości historia Polski lata koło tyłka, zarówno jak historia innych krajów więc po obejrzeniu jakiegokolwiek filmu może i sobie pomyślą “o smutne “, ale gwarantuję, że nikomu świat nagle nie runie w przypływie tych informacji . W normalnych społeczeństwach wyciąga się wnioski z przeszłości, ale żyje się teraźniejszością aby budować przyszłość. A u nas nie, u nas martyrologia i kąpanie się w krwi po 100 lat i dłużej bo trzeba innym prawdę wepchnąć nawet i siłą. Z takim nastawieniem to my nigdy do przodu nie ruszymy. Czasem mam wrażenie, że Ci których pamięć tak chcemy czcić to gdyby mogli przemówić “zza grobu” kazali by się niektórym zdrowo pieprznąć w głowę. Bo prawdą jest, iż zamiast korzystać z wolności uprawiamy bezsensowną liturgię samoumartwienia.

anna_hrovatin

Please, pleaaaaaseeee! Przestańcie k.. imputować mi jakieś oszołomstwo, "dumnego Polaka", teorie spiskowe itp, etc. Czy nie możesz.. zrozumieć, że chodzi mi TYLKO o to, że ch...je zrobili tę premierę na złość? Pokaż mi k... poważnego reżysera, Spielberga, Allena, Quentina, który będzie kłamał, że robi premierę w 2019, żeby nagle wje...ć się z premierą przed inny film pół roku wcześniej. Znasz jakiś inny taki przykład? Odpowiedz mi na pytanie, czy to NORMALNE? UCZCIWE? Gdyby napisali od razu, że robią w sierpniu 2018 - Ok. A tak? na szybko, cichcem i najtańszym kosztem. Pograj w jakąś grę, nawet nie najnowszą i porównaj grafikę do tej reklamy filmu, na której Hurricane schodzi w dół - to nóż się w kieszeni otwiera. TANDETA!

ocenił(a) film na 1
big_army

Ja obejrzę oba, ale faktem jest, że coś jest tutaj na rzeczy. Nagle dwa wchodzą w tym samym czasie... A zwiastun tego angielskiego rzeczywiście nie powala. Po weekendzie będę "mądrzejszy", to napiszę wrażenia po seansie

minoshers

Rozumiem, wielu ludiz tak chce zrobić, ale ja im zarobić nie dam. Daj znać jakie wrażenia

big_army

a pierwszy do kina pan cuchnacy poleci , jezeli juz tego nie zrobil !!!!!!!!!

big_army

Fakt, będzie polski, tylko jeśli robi go Samojlowicz to można oczekiwać jakiegoś poziomu? Obawiam się, że nie bardzo..

Joey15

Jeżeli jest tylko producentem, to pół biedy, gorzej, jeżeli coś tam więcej majstrował, ale zwiastun tego naszego podoba mi się bardziej, a to już jakaś nadzieja, że choćby wizualnie nie będzie wtopy

ocenił(a) film na 5
big_army

po prostu kto inny montował zwiastun i tyle

big_army

Ale zaraz przecież to nie jest film angielski tylko koprodukcja POLSKO-brytyjska, więc o co chodzi? Chyba że przez "nas" rozumie Pan co innego...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones