PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=433650}

4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni

4 luni, 3 săptămâni şi 2 zile
7,4 26 085
ocen
7,4 10 1 26085
8,0 23
oceny krytyków
4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni
powrót do forum filmu 4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni

Bez analizowania: dlaczego Gabi zdecydowała się na przerwanie ciąży, gdzie był ojciec dziecka, dlaczego jej nie pomagał, czy Otilia była w ciąży, czy jej chłopak Adi był odpowiedzialny... Te kwestie są według mnie drugorzędne. Zwróciłem uwagę na sam warsztat reżyserski. Kto mi powie gdzie widział ostatnio takie zdjęcia? Kamera dynamiczna kręcona z ręki na zmianę ze scenami kręconymi ze statywu przez kilka minut nieruchomo. W filmie w ogóle nie ma muzyki, w ostsniej scenie filmu jest jeden utwór muzyczny ( gdy ukazał się soundtrack z filmu, chciał bym go mieć), sceny kręcone przy naturalnym świetle, dużo ujęć " niby niedoświetlonych". To wszystko razem z grą aktorską (notabene 3 aktorów robi cały film) powoduje, że widzowie w kinie po zakończeniu filmu siedzą jak wryci przez chwilę; potrzebują czasu na ochłonięcie...Takie miałem dzisiaj w kinie wrażenie. Emocjami, uczuciami dwójki głównych bohaterek można by obdzielić kilka filmów. Czapki z głów panowie i panie przed reżyserem!:) ido kina, pozdrawiam...

ocenił(a) film na 9
mlody201

ujęcia za pomocą kamery 'statycznej' wg ciebie, wcale nie były statyczne, bo kamera poruszała się... a to zostało za pewne zauważone przez wprawione oko ;)

ocenił(a) film na 10
WEBska

tak? a na kolacji u chłopaka Otilii przy stole, w restauracji hotelowej w ostatniej scenie też kamera się poruszała?

ocenił(a) film na 9
mlody201

tak. uważam, że nie użyto statywu. wprawiony operator potrafi opanować drżenie rąk - taka jego praca...

ocenił(a) film na 8
mlody201

Jakoś nie potrafię się z Tobą zgodzić, że kwestie fabuły i analizy tematu są drugorzędne. Opowiadasz o warsztacie artystyczym, na którym się nie znam, ale w mojej opinii, to tylko narzędzie do przekazania czegoś ważniejszego, istotne narzędzie, ale jednak narzędzie.

ocenił(a) film na 10
allfa

źle mnie zrozumiałeś... napisałem, że film jest dobry, bardzo dobry. Główny wątek wraz z przybocznymi czyni ten scenariusz na tyle znakomitym że nie pisałem o tym. Chciałem zwrócić uwagę na warsztat reżysera, który posklecał to wszystko i zrobił naprawdę bardzo dobrą robotę... film, o którym myslę, to tygryski lubią najbrdziej:) pozdro

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones