PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=433650}

4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni

4 luni, 3 săptămâni şi 2 zile
7,4 26 086
ocen
7,4 10 1 26086
8,0 23
oceny krytyków
4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni
powrót do forum filmu 4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni

film roku 2007

ocenił(a) film na 10

Piekny film. Wielkie Kino na najwyższym światowym poziomie. Obok Grbavicy jeden z najważniejszych filmów europejskich minionego 2007 roku. Trzymam kciuki za oskara, a wcześniej za złotego Globa:))

ocenił(a) film na 4
justin2000

Piękny? Dużo można powiedzieć o tym filmie, ale jakoś słowo piękny mało do niego pasuje.

justin2000

Nie wiedziałem, że tylko dlatego, że film porusza temat tabu zaraz staje się filmem na najwyższym poziomie... Na tej samej zasadzie, można dać Paris Hilton kobiecą nagrodę świata.

ocenił(a) film na 8
kakerot

Też uważam, że słowo "piękny" nie jest tyu trafione.

ocenił(a) film na 9
justin2000

z całym szacunkiem - uważam, że w minionym roku były lepsze.

ocenił(a) film na 8
WEBska

Moja lista filmów roku 2007:
1. Grbavica
2. Notatki o skandalu
3. 4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni
4. Wielka cisza
5. Labirynt fauna
6. Życie na podsłuchu

ocenił(a) film na 9
szymalan

to ja napiszę moją listę :) otóż /z tych, które widziałam/:
1.Małe dzieci
2.Prestiż
3.Grbavica
4.Labirynt fauna
5.Niczego nie żałuję
6.Wieczór
7.4m-ce, 3tyg i 2dni
8.Życie na podsłuchu
9.Notatki o skandalu

+ animacja - 10.Ratatouille

żałuję, ale nie widziałam Wielkiej ciszy ...

ocenił(a) film na 8
WEBska

Nie widziałem "niczego nie żałuję", "Wieczoru", ani "Małych dzieci"- ale postaram się nadrobić zaległości
Jeśli chodzi o resztę to zgadzam się z wszystkimi tytułami, z wyjątkiem "Prestiżu", który mnie jakoś nie zachwycił.
A tą Wielką ciszę to sobie obejrz, to jest przeżycie dla kinomana jednorazowe.

ocenił(a) film na 9
szymalan

zachęcam, zachęcam do obejrzenia tych trzech pozycji (i podzielenia się później opinią) ;)
a Wielką ciszę postaram się nadrobić :)

ocenił(a) film na 8
WEBska

Właśnie jestem po seansie "Małych dzieci". To bardzo ciekawy film. Podobały mi się takie zwykłe obserwacje twórców takiego zwykłego życia osiedlowego. Może i nieco zakończenie zbyt przeciągnięte, nico zbyt melodramatyczne, ale nie psuje ono całości. 7/10

ocenił(a) film na 9
szymalan

no to fajnie, że obejrzałeś :)
wg mnie w tym filmie rzeczywiście coś było. poza tym lubię Kate Winslet, szanuję jej grę, jest dla mnie meganaturalna; i oczywiście Wilson - po raz pierwszy go oglądałam właśnie w tym filmie (później jeszcze w "wieczorze", no i daję mu wielki +, mam nadzieję, że czeka go porządna kariera.
I to właśnie taki zwykły, dotykający codzienności film mnie urzekł, trochę zaczarował ...

ocenił(a) film na 8
WEBska

a ja z niecierpliwością oczekuję twojego głosu na temat "Wielkiej ciszy", jak ją zobaczysz. Pozdrowiam:)

justin2000

No i niestety. Tego filmu nie ma na liście oskarowych kandydatów! Szczerze mówiąc bardzo sie dziwie. Film świetny. Czy piękny? W pewien sposób tak - potrafił dosyć prosto, za małą ilość pieniędzy ukazać dosadnie problem. Zgadzam sie z tym że dziewczyny wcale nie żałowały tego co zrobiły. żałowały tylko że taki a nie inny był przebieg tych zdarzeń. Uważam jednak że tematem filmu nie była tylko aborcja. Ważniejszy był komunizm i jego absurdy - problemy. Coraz bardziej zastanawiam sie kto wybiera kandydatów do Oskarów. W moich oczach tracą na wartości same nagrody. Komercja.

ocenił(a) film na 9
xstopqax

zobaczę, zobaczę tę 'wielką ciszę' na pewno :)

Oscary już jakiś czas temu zeszły na psy, i dlatego uważam, że nie ma się co nimi podniecać, i jakoś sobie kreować poglądy wg reguł kapituły ;/
Nie oglądałam wprawdzie 'Motyla i skafandra', no alepodobno jest wspaniały, więc chciałabym, żeby te naprawdę 'WSPANIAŁE' filmy zdobywały te najbardziej prestiżowe nagrody.
Co do obecności 'Katynia' wśród niminacji - uważam, że nie zasługuje, no ale zobaczymy... i nie zdziwiłabym się, jakby Wajda /członek kapituły/ dostał tę nagrodę...

ocenił(a) film na 8
WEBska

Motyl i skafander też polecam, jest niesamowity, niezwykły.
A z nominacji Katynia się cieszę, mimo że mi się nie podobał. Będzie komu kibicować przynajmniej z naszych.

ocenił(a) film na 8
szymalan

Webska- Właśnie obejrzałem "Niczego nie żałuję - Edith Piaf". Film jest rzeczywiście bardzo udany (a ja nie przepadam zbytnio za filmami biograficznymi), momentami bardzo przejmujący i chwytający za serce. Rola Marion Cotillard godna nawet Oscara (zdaje się, że dostała Globa, ale nie jestem pewien).

ocenił(a) film na 9
justin2000

Jakos tak uważam, że nie jest to film rewelacyjny. Niezłe aktorstwo(ten "doktorek" wysmienity). Aczkolwiek postac tej nieśmiałej dziewczyny po aborcji wydawała sie zbyt sztuczna.
Dla mnie przesłanie przejaskrawione

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones