PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1494}

451 stopni Fahrenheita

Fahrenheit 451
7,4 9 782
oceny
7,4 10 1 9782
7,4 12
ocen krytyków
451 stopni Fahrenheita
powrót do forum filmu 451 stopni Fahrenheita

Z przymrużeniem oka, ale niejednego widza może to akurat zaskoczyć.

Bardzo aktualny film. Książka oczywiście lesza, ale mimo wszystko - w epoce AI, spłycania relacji, tolerowaniu wszystkiego co można, propagowaniu "równości", spłycaniu uczuć, wycinania myślenia na rzecz "powtarzania" tego co podadzą w Internecie, tik toku czy TV .... ludzkość może czekać nieciekawa przyszłość.

ocenił(a) film na 10
Omnikoron

Pierwszy raz widziałem na początku lat 90 i właściwie do dziś uważam go za jeden z najlepszych utopi/dystopii, ale też jako SF. Co do książki, czytałem po filmie i mniej mi się podobała. Podobnie jak ostatni remake - film był niby bardziej współczesny, ale nie miał już tej mocy, tego fuzuryzmu wersji z '66. Nie tylko względem tej technologii o której piszesz, ale tam już przewidzieli interaktywną TV, która wpływa jednostkowo na konkretnych ludzi - prawie jak internet... 

Ps. Chyba możesz się domyślić do czego odnosi się mój  nick  ?   :-)

ocenił(a) film na 10
Montago

To możemy sobie łapę uścisnąć. Ten film również widziałem pierwszy raz będąc młodym człowiekiem, możliwe, ze wtedy kiedy Ty. Nie pamiętam co było pierwsze - książka czy film, ale z racji mojego zamiłowania do czytania, oba wywarły na mnie olbrzymi wpływ. Różnią się od siebie owszem, ale filmowi niczego nie brakuje - jest inny tam gdzie powinien być inny. Polecam też słuchowisko. Co do nicka - od razu oczywiście załapałem ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones