PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=548326}

47 roninów

47 Ronin
6,3 80 323
oceny
6,3 10 1 80323
3,6 5
ocen krytyków
47 roninów
powrót do forum filmu 47 roninów

Film nie powala, ale jest dobry. Po wielu niegatywnych opiniach myślałem, że będzie dużo
gorzej, ale okazało się, ze film przyjemnie się ogląda i nie jest nudny.

Fabuła moze nie jest czymś całkiem oryginalnym, ale dobrze przedstawia historię 47 roninów.
Film nie nudzi - co najwazniejsze - a sceny akcji prezentują się bardzo dobrze, szczególnie pod
koniec. Sa jednak w filmie dla mnie trochę niezrozumiałe elementy, ale mniejsza o to.

Aktorstwo jest ok, ale mogło byc lepiej. Nikt za bardzo się nie wyróżnia (może poza wiedźmą), a
głowny bohater trochę mnie rozczarował. Miałem wrazenie, ze pozostaje ciągle z tyłu i pełni rolę
drugiego planu, jakby inni go przyćmiewali. Oprócz tego aktor miał ciągle jeden i ten sam wyraz
twarzy a i jego gra aktorska nie zachwyca.

Film nadrabia jednak innymi elementami. Piekne kostiumy i zbroje, bardzo dobra
charakteryzacja oraz scenografia i muzyka, na która nie da się nie zwrócić uwagi podczas
seansu. Efekty specjalnie równiez prezentują się bardzo dobrze, mamy tez troche plenerów.
Film ładnie komponuje się z elementami fantasy i ma fantastyczny klimat.
Po prostu dobre japońskie kino.
Ode mnie 7,5/10.

kamilxxx09

"Po prostu dobre japońskie kino."- poprawka, amerykańskie. Japońskie były tylko realia i większoś obsady (ale to nie czyni film japońskim) ;)

szmyrgiel

Tak, to miałem na mysli. i dodam jeszcze, ze reżyseria jest dość średnia, a wątki niepołączone tak dobrze, jak powinny.

ocenił(a) film na 8
szmyrgiel

Mitologia japońska też była. Niemalże na każdym możliwym kroku.

kamilxxx09

film o samurajach? jedynie są ubrani jak japonczycy z tamtego okresu, reszta to lekkostrawna papka bez płci dla debila z usa

kamilxxx09

oglądnij ostatniego samuraja...

ocenił(a) film na 7
sitall

co ma dramat historyczny do fantastyki?

GolecWTF

TE I DRUGI MAJĄ PODOBNE TŁO HISTORYCZNE TYLKO ŻE TEN TO KUPA GÓWNA

ocenił(a) film na 7
sitall

Nie pytałem co mają ze sobą wspólnego te 2 filmy. Zapytałem o wspólne cechy dwóch różnych gatunków filmowych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones